Mamy już 2013 rok, właśnie zaczynają się ferie w szkołach, dookoła piękna zimowa aura. Zobaczmy, jak w tych warunkach nasze zgody rozpoczęły nowy rok.

cracoviaCracovia

Przygotowania do rundy wiosennej piłkarze Cracovii zaczęli od tradycyjnego Treningu Noworocznego. Pierwszego stycznia w samo południe przy Kałuży 1 zmierzył się pierwszy zespół Pasów z drużyną rezerw.

Moment przed rozpoczęciem treningu głos zabrał prezydent Krakowa prof. Jacek Majchrowski, który życzył naszej zgodzie awansu do Ekstraklasy. Zaraz po tym zaczął się mecz. Jak zapowiedział trener Wojciech Stawowy, piłkarze potraktowali te zmagania poważnie. Pierwszą bramkę w nowym roku strzelił Bartłomiej Dudzic. Potem swoje gole dołożyli Krzysztof Szewczyk oraz Sebastian Steblecki i spotkanie zakończyło się rezultatem 3:0 dla pierwszego zespołu.

Dzień wcześniej zawodnikiem Cracovii przestał być Alexandr Suvorov. Graczowi temu wygasł kontrakt z ekipą z Krakowa i od 31 grudnia jest wolnym zawodnikiem. Pasy jednak testują wielu nowych piłkarzy. Do najciekawszych należą Michał Zieliński (ostatnio Korona Kielce) i Maycon (ostatnio wypożyczony do BATE Borysów z Jagielloni Białystok). Obaj są napastnikami.

Nasza zgoda poleci na dwa zgrupowania do Turcji. Oba odbędą się w tym samym miejscu, w Belkach. Pierwsze potrwa od najbliższej soboty (26 stycznia) do 6 lutego, drugie od 13 do 23 lutego. Przerwę między obozami Cracovia spędzi w Polsce.

sandecjaSandecja

Świętowanie nowego roku kibicom z Nowego Sącza popsuła pewnie informacja, że 29 grudnia najlepszy strzelec drużyny Arkadiusz Aleksander rozwiązał kontrakt. W miejsce byłego kapitana Sandecja ściągnęła dwóch zawodników. Pierwszy z nich to występujący ostatnio w Górniku Zabrze Maciej Bębenek, dla którego będzie to powrót do Nowego Sącza. Drugim wzmocnieniem jest znany z występów w Lechii Gdańsk Paweł Nowak. Obaj są pomocnikami. Swoich sił w Ekstraklasie spróbuje za to wychowanek naszej zgody Bartosz Szeliga. Został on wypożyczony do Piasta Gliwice.

Podopieczni Mirosława Hajdo rozegrali już pierwsze sparingi podczas przygotowań do rundy rewanżowej. Były to mecze z Widzewem Łódź (remis 2:2) i II-ligową Puszczą Niepołomice (zwycięstwo 4:3).

real_zaragozaReal

Nasza zgoda z Saragossy fatalnie rozpoczęła 2013 rok, przegrywając 4 mecze z rzędu. Na początek przyszła porażka u siebie z Betisem Sewilla 1:2.

Potem Real musiał trzykrotnie na wyjeździe uznać wyższość rywali. Byli to kolejno Atletico Madryt, Real Valladolid (oba spotkania zakończone rezultatem 0:2) i wreszcie w Pucharze Króla FC Sewilla (0:4). Słaba forma podopiecznych Manolo Jiméneza spowodowała, że w tabeli La Liga Real obsunął się na 13 miejsce, mając na swym koncie po 20 spotkaniach 22 punkty.

Share