W mediach nadal nie mijają echa po ostatnich derbach Stolicy. Po meczu derbowym z Legią wywiadu dla strony oficjalnej Polonii Warszawa, a także dla innych serwisów, udzielili piłkarze „Czarnych Koszul” – Tomasz Hołota, Jacek Kiełb i Miłosz Przybecki. Z pewnością nie można było odmówić zaangażowania na boisku wymienionym zawodnikom (udział Przybeckiego w bramce zdobytej przez Łukasza Piątka w 87 min.)

Tomasz Hołota: – W derbach zawsze trzeba walczyć o swoje. Przeciwstawiliśmy się Legii tym samym, co oni nam. Nie można było odmówić nam walki, ale przegraliśmy, więc będziemy sądzeni jak po każdej innej porażce. W pierwszej połowie dobrze weszliśmy w mecz, szkoda tylko, że po naszych akcjach nie padła żadna bramka. Żałujemy, bo z przebiegu meczu remis był sprawiedliwy. Nie wiem jak wytłumaczyć to, że po wyrównaniu daliśmy sobie jeszcze strzelić gola. Ciężko mi teraz określić, o co konkretnie walczymy w tym sezonie. Każdy mecz będzie dla nas bardzo ważny.

Jacek Kiełb: – Gdybyśmy przeszli obok meczu moglibyśmy wychodzić teraz ze stadionu z uśmiechem na twarzy, ale staraliśmy się, realizowaliśmy założenia taktyczne, więc czujemy niesamowity ból. Gdy ma się remis trzeba go uszanować i utrzymać do końca. Musimy wyciągnąć wnioski z błędów, które popełniliśmy, bo nie graliśmy wcale złych zawodów. Każdy z nas nad tym ubolewa. Musimy wiedzieć, czego uniknąć w najbliższym meczu. Chcemy też podziękować za wsparcie kibicom, którzy mimo porażki również nas dopingowali.

Miłosz Przybecki: – Spotkanie z Legią było dla nas najważniejszym meczem i myślę, że przegraliśmy go niezasłużenie. Na boisku pokazaliśmy naprawdę dużo, moim zdaniem nawet więcej od Legii, która – jak na lidera – powinna zagrać chyba lepiej. Nie mnie to oceniać. Derby rządzą się swoimi prawami, czasami jest tutaj więcej walki niż gry. Mecz był dobry dla oka, było dużo akcji, a Legia była zespołem, z którym spokojnie mogliśmy dzisiaj zwyciężyć. Brakowało tylko wykończenia. Niektórzy krytykują ustawienie, w którym gramy, ale my czujemy się w nim dobrze i uważamy, że jest dla nas idealne. Nie ma co się załamywać, bo nasza gra nie wyglądała wcale tragicznie, ale już po raz któryś nie wstydzimy się tego, co pokazaliśmy, lecz nie zdobywamy punktów. Jeśli będzie dopisywało nam szczęście i zachowamy więcej koncentracji w końcówkach może w końcu zaczniemy punktować. Po świętach, na które jedziemy ze spuszczonymi głowami, usiądziemy i na spokojnie zobaczymy, kto jakie błędy popełnił w dzisiejszym meczu.

Głos po meczu zabrał również trener Piotr Stokowiec, który odpowiedział na zarzuty dotyczące nie najlepszej dyspozycji zawodników Polonii Warszawa, w 3 przegranym meczu z rzędu: – Zacznijmy od tego, żeby zawodnicy dostawali pieniądze na życie. Potem możemy dalej rozmawiać. Trener „Czarnych Koszul” także krótko skomentował przebieg meczu w wykonaniu jego drużyny: – Ciężko mi dzisiaj oceniać to spotkanie. Wydawało się, że po strzeleniu bramki kontrolujemy sytuację. Drużyna, która strzela gola musi poradzić sobie z taką sytuacją i iść za ciosem. Ja nie widziałem wtedy wielkiego zagrożenia, ale wszystko zaczyna się od prostych rzeczy. To właśnie one sprawiły, że Legia w końcówce stworzyła sobie sytuacje. Mecz był w naszych rękach i trzeba było po prostu nie przegrać. Mieliśmy karty w rękach, zabrakło tylko dojrzałości. Nie było to porywające widowisko w naszym wykonaniu. Stać nas na lepszą grę. Nie zamierzam jednak krytykować jednostek, bo odpowiadamy za to jako drużyna.

Jeśli chodzi o wydarzenia okołomeczowe, które miały miejsce na trybunie Kamiennej, sprawę wyjaśnia oświadczenie Stowarzyszenia K6, opublikowane na stronie naszego serwisu oraz na stronie internetowej Wielkiej Polonii.

Jak podaje serwis Sport.pl, w najbliższym, wyjazdowym spotkaniu z łódzkim Widzewem nie zagra nasz prawy obrońca Aleksandar Todorovski. Za obejrzenie czwartej żółtej kartki w sezonie, będzie musiał pauzować. Z pewnością będzie to poważne osłabienie naszej formacji defensywnej.

Źródła: 2×45 min.com.pl/ Gazeta Wyborcza/ Ekstraklasa.net/ ksppolonia.pl

Share

Post Wypowiedzi piłkarzy i trenera po derbach. Pauza Todorovskiego. pojawił się poraz pierwszy w Polonia Warszawa online | Duma Stolicy | Czarne Koszule | KSP.