Jak donoszą włoskie media trzy kluby są zainteresowane sprowadzeniem Pawła Wszołka. Piłkarz warszawskiej Polonii ma za sobą bardzo udaną rundę jesienną, co oczywiście nie mogło zostać niezauważone przez licznych menedżerów, którzy chętni widzieliby naszego piłkarza w swoich klubach, a wśród zainteresowanych wymienia się Cagliari Calcio, Catanię Calcio oraz bardziej znany AC Milan.

Paweł Wszołek

Czy latem Paweł Wszołek odleci na Półwysep Apeniński? (fot. Aleksander Majdański/newspix.pl)

Zdaniem agenta Gianfranco Cicchettiego, który reprezentuje Wszołka we Włoszech – Paweł to utalentowany zawodnik, który posiada odpowiednie umiejętności oraz warunki fizyczne, aby odnaleźć się w lidze włoskiej. Do ewentualnego transferu doszłoby dopiero w letnim okienku transferowym. Paweł Wszołek chce obecny sezon dokończyć w barwach Polonii Warszawa, dlatego też kilka dni temu zrezygnował z oferty jaką otrzymał od niemieckiego Hannoveru 96.

Na temat rozegranych w dniu dzisiejszym sparingów z Wisłą Płock (1:3) i Lechią Gdańsk (0:4) wypowiedział się trener „Czarnych Koszul” Piotr StokowiecDzisiejsze sparingi, tak jak poprzednie, miały przede wszystkim cel motoryczny. To zadanie zostało spełnione. Zawodnicy w zdrowiu wybiegali oba mecze, które trwały dwa razy po czterdzieści minut. Wyniki nie są sprawą aż tak istotną. Jestem spokojny. Jesteśmy na etapie budowania formy. Dużo pracy za nami i dużo jeszcze przed nami, a wszystko podporządkowujemy temu, by trafić z formą na 22 lutego.

Wyjaśniła się też sytuacja testowanego w dniu dzisiejszym jednego z piłkarzy, chodzi mianowicie o Grzegorza Gicewicza z Gryfa Wejherowo. – Zrezygnowaliśmy z Gicewicza, który na dodatek nabawił się dzisiaj drobnej kontuzji. Na razie nie ma jego tematu. Nie chcę też ogłaszać decyzji odnośnie innych testowanych. Podejmiemy je w najbliższym czasie – powiedział Stokowiec.

Źrodło: Polonia Warszawa/ SportoweFakty.pl

Share