DSC08891    Ze strefy technicznej Polonii porad swoim podopiecznym udzielał trener Adam Chmielewski, na ławce młodzików Znicza usiadł jego syn – Michał. Familijny porządek został zachowany. Górą był ten pierwszy, jego podopieczni zwyciężyli w Pruszkowie 2:0. Po meczu obaj panowie podziękowali sobie za walkę, obaj byli wyraźnie wzruszeni. Nic dziwnego. Takiego meczu nie gra się na co dzień.
    To nie jedyny rodzinny akcent sobotniej potyczki. Trafienie ustalające wynik spotkania stało się wewnętrzną sprawą braci Dekanowskich. Piłkę spod własnej bramki wybił Mateusz, na połowie przeciwnika dopadł ją Kuba, z łatwością ograł stopera i bramkarza gospodarzy i umieścił w siatce. Raptem dwie minuty wcześniej także on otworzył wynik spotkania wykorzystując świetne prostopadłe zagranie Mikołaja Brzeskiego. Początek drugiej połowy zadecydował o zasłużonej wygranej, bo nasz zespół rozegrał dobre spotkanie. Potrafił na wiele minut zdominować rywala, szybko wymieniał podania i stwarzał sytuacje. Najlepszy w szeregach Znicza golkiper mógł skapitulowac już w I połowie, jednak co rusz popisywał się udanymi interwencjami. Blisko wepchnięcia piłki do siatki byli Wiktor Stojek i Mikołaj Brzeski, soczyste strzały z dystansu oddali Kuba Budnicki i Kacper Żakowski – w każdym wypadku lepszy był bramkarz miejscowych. Za niewykorzystane sytuacje można było słono zapłacić, bo w końcówce I połowy rywale dwukrotnie doszli do wyśmienitych okazji. Gola jednak nie zdobyli, bo znów czujny był “Dekan”.
    Pruszkowianie nie przegrali jednak dlatego, że zmarnowali okazje, ale dlatego, że nie znaleźli sposobu na powstrzymanie naszych dobrze dysponowanych zawodników ofensywnych. Nie tylko ofensywnych. Wiele razy na skrzydłach szaleli boczni obrońcy – Kamil Niewiadomski, Maciek Krzyna i Kajetan Mordaka, w środku za dwóch walczył defensywny pomocnik – Kacper Żakowski. Dziś nie mieliśmy słabych punktów. Pozytywnego obrazu gry nie zaburza nawet chaotyczna gra w ostatnim kwadransie. Na rozegranie wzorowego przez pełne 60 minut spotkania przyjdzie czas.

Znicz Pruszków – Polonia Warszawa 0:2 (0:0)

Bramki: J. Dekanowski (2)

Asysty: Brzeski, M. Dekanowski

Skład drużyny: M. Dekanowski – Krzyna, Boroszko, Budnicki, Niewiadomski – Żakowski, Stojek, Brzeski, J. Dekanowski

grali również: Mordaka, Żbikowski, Michrowski, Piskorz, Dębek, Kwiatkowski, Popławski

Kary wychowawcze: nie było