Lech Poznań przedstawił Łukasza Teodorczyka podczas oficjalnej konferencji prasowej. Były napastnik „Czarnych Koszul” w stolicy Wielkopolski będzie występował z numerem „10″. – Bardzo się cieszę, że dołączyłem do Lecha Poznań już teraz. Lepiej późno niż wcale – powiedział „Teo”. 

Łukasz Teodorczyk

Teodorczyk już w Lechu (fot. Jakub Szymczak / lechpoznan.pl)

Nie zagram już w Lechu sparingu przed startem rundy. Trenowałem ciężko [w Polonii – red. “GW”] z myślą, że transfer dojdzie do skutku. Najlepiej czuję się jako ”dziewiątka”, ale sytuacje na boisku wymagają tego, by się po piłkę cofać. Mamy jasno określony wspólny cel, ja tylko wsiadam w ten autobus – opowiada cytowany przez „Gazetę Wyborczą” Teodorczyk.

Snajper przyznał, że nie był kontuzjowany (czuje się zły na ludzi, którzy podali oficjalny komunikat o wyimaginowanym urazie). Nie uczestniczył także w rozmowach z Ireneuszem Królem. – Bezpośrednio nie uczestniczyłem w rozmowach z panem Królem, miałem informacje od trenera i menedżera. W jakimś stopniu jestem mu wdzięczny [że pozwolił na transfer już teraz – red. “GW”], bo po tym jak mówił o iluś milionach, trochę się przestraszyłem – wspomina.

Teodorczyk ma już znajomych w nowym klubie. Gra w nim kolega z Polonii Łukasz TrałkaMateusz Możdżeń, z którym występował w młodzieżówce. Napastnik zdążył wyjaśnić już sprawę z Luisem Henríquezem. – Co to tamtej sytuacji na boisku: ja się ukłoniłem, on też, później upadłem… Nie wiem czy młodzieńcza fantazja mnie poniosła, gdzieś to się będzie ciągnęło, ale podchodzę do tego z dystansem i uśmiechem na ustach – mówi nowy napastnik Lecha.

Teodorczyk nie wystąpi w barwach „Kolejorza” w meczu ekstraklasy z Polonią. Warszawski klub postawił taki warunek w umowie z Kolejorzem, o czym poinformował „Wyborczą” członek zarządu poznańskiego klubu Piotr Rutkowski.

Polonia rozwiązała umowę za porozumieniem stron z Siergiejem Goliatkinem, 24-letnim Rosjaninem występującym na pozycji obrońcy – poinformowała strona oficjalna.

Sebastian Przyrowski według „Piłki Nożnej” jest kolejnym piłkarzem, który prawdopodobnie już w tym tygodniu opuści zespół warszawskiej Polonii. Zainteresowani pozyskaniem 32-letniego bramkarza są przedstawiciele Lecha, jednak do licytacji zamierzają włączyć się jeszcze wysłannicy Wisły Kraków.

O rozwiązaniu umowy z „Czarnymi Koszulami” myśli Đorđe Čotra. Podobno chętni na lewego obrońcę są działacze „Kolejorza”. Piotr Stokowiec musi się również liczyć z ewentualnym nagłym odejściem Adama Kokoszki, Łukasza Piątka i Aleksandara Todorovskiego, którzy nadal nie otrzymali zaległych pieniędzy.

Krzysztof Stanowski w swoim tekście na portalu „Weszło!” opisuje sprawę hazardową. Nie obyło się bez kwestii polonijnej. – Kariera nie trwa wiecznie, jeśli dzisiaj ten zawodnik nie ma nic, to o ile nie zmieni trybu życia (sam z siebie nie zmieni), na koniec też nie będzie miał nic, poza długami, rzecz jasna. Czyli: minus nic. Z czystej ludzkiej przyzwoitości wypadałoby zareagować. Ja wiem, że to jego życie, jego pieniądze, nikt niby nie ma prawa się wtrącać, ale wiem też, że po latach wszyscy ci hazardziści mówią: szkoda, że nikt mną nie wstrząsnął w odpowiednim momencie… Futbol produkuje kolejnych, taśmowo. Jest zdolny chłopak, w Polonii, dopiero co miał zmieniać klub na dużo lepszy. O nim też się mówi, że z pięciu tysięcy, jakie zarabia, pięć zanosi do kasyna. Czy jeśli zacznie zarabiać sto, to będzie zanosił dalej pięć, czy nagle sto? Chociaż dla osób niezorientowanych brzmi to niedorzecznie, prawidłowa jest druga odpowiedź. Zaniesie wszystko, o ile się w porę nie opamięta. W Lechii jeszcze niedawno grał zawodnik, który opracował system… uciekania taksówkarzom. Po wizycie w kasynie nie stać go było nawet na dojazd do domu, więc prosił kierowcę o zjechanie na stację benzynową, niby musiał do toalety. Z toalety już nie wracał, wymykał się tyłem i biegł do mieszkania. To był jego koronny numer.

Działacze Legii zaprezentowali dziś Tomasza Jodłowca. Były defensywny pomocnik „Czarnych Koszul” związał się z nowym klubem 3 letnim kontraktem. Daniela Ciacha, który trenował do niedawna w Polonii odnaleziono w Radomiu. Młody zawodnik związał się z miejscowym Radomiakiem.

Źródło: własne / Gazeta Wyborcza / Piłka Nożna / Weszło! /Legia Warszawa / Lech Poznań / Echo Dnia / ksppolonia.pl

Share

Post Teodorczyk w Lechu. Przyrowski też trafi do Poznania? Hazardzista w Polonii? pojawił się poraz pierwszy w Polonia Warszawa online | Duma Stolicy | Czarne Koszule | KSP.