22-letni pomocnik Jagiellonii Białystok Paweł Tarnowski najbliższe pół roku spędzi na wypożyczeniu w Polonii. Pomocnik, który większość piłkarskiej kariery spędził w Radomiu na Konwiktorskiej będzie grał jako napastnik. 

Opuścić zespół zamierza natomiast Đorđe Čotra. Lewym obrońcą Polonii jeszcze w grudniu zainteresowany był Lech Poznań. Dziś „Piłka Nożna” informuje, że Serbem zainteresowany jest zespół Zagłębia Lubin.W dłuższej perspektywie ma zastąpić Costę Nhamoinesu, który po sezonie odejdzie z ekipy „Miedziowych”.

Adam Pazio, został powołany przez trenerów Jacka Zielińskiego i Marcina Dornę na łączoną konsultację szkoleniową reprezentacji Polski do lat 20 i do lat 21, która odbędzie się w dniach 5-6 marca w Grodzisku Wielkopolskim.

Rozważyliśmy to bardzo dokładnie, przeanalizowaliśmy zagadnienie z naszymi greenkeeperami. Opinie ekspertów były pozytywne – mówił o murawie stadionu przy Konwiktorskiej dyrektor WOSiR Janusz Kopaniak na konferencji, podczas której oficjalnie ogłoszono, że futboliści Warsaw Eagles będą grać na Polonii.

Za każde spotkanie Eagles zapłacą WOSiR 22 tys. złotych brutto. Polonia, która przy Konwiktorskiej gra od 1928 roku, wynajmuje go za 55 tys. – Różnica jest spora, ale uwarunkowania też są inne. Kwota jest wynikiem możliwości jednej strony i oczekiwań drugiej – tłumaczył „Gazecie Wyborczej” Kopaniak. – To początek naszej drogi, dlatego nie możemy się stawiać na poziomie Polonii. Nasze możliwości finansowe są dużo mniejsze, ale bez tego kroku, stalibyśmy w miejscu. Dziękujemy WOSiR za zaufanie – dodawał menedżer Eagles Jacek Śledziński.

Sprawa nie spodobała się oczywiście „Czarnym Koszulom” wyraz niezadowolenia wyraził rzecznik prasowy klubu Adam Drygalski. – Szanse, że na Konwiktorskiej będzie w tym roku mistrz Polski zwiększyła się właśnie dwukrotnie. Był już taki mecz Polonii, w którego przerwie Eagles mieli na Konwiktorskiej pokazowy trening. To było kilka lat temu, teraz czas na kolejny krok. Jesteśmy klubem sportowym, tak jak Eagles, więc nie wypada, byśmy sobie rzucali kłody pod nogi. Za kilka miesięcy spotkamy się na konferencji i podsumujemy współpracę.

Kością niezgody jest murawa, o której mówi się, że jest jedną z najlepszych w Polsce. Według ekspertów WOSiRu rywalizacja rugbystów nie wpłynie na jakość trawy przy Konwiktorskiej. Według Śledzińskiego futboliści amerykańscy nawet „młynami” nie zaszkodzą murawie. – Nam zależy na tym, by murawa była równa i w tak dobrym stanie, jak w poprzedniej rundzie – mówił Drygalski. – Mecze gramy z Eagles na zakładkę, nie ma kolizji terminów czy sytuacji, że gramy dzień po sobie. Chcieliśmy mieć zapewnienie, że murawa będzie w takim stanie, jak na jesieni i takie zapewnienie od WOSiR dostaliśmy.

Źródło: własne / jagiellonia.pl / Gazeta Wyborcza / PZPN / ksppolonia.pl / pilkanozna.pl

Share

Post Tarnowski na pół roku przy K6. Čotra w Lubinie? Pazio dostał powołanie. O Eaglesach… pojawił się poraz pierwszy w Polonia Warszawa online | Duma Stolicy | Czarne Koszule | KSP.