Dziś w ramach „Czarnego Wtorku” w „Czarnej Koszuli” kibice mieli możliwość zadawania pytań całemu sztabowi szkoleniowemu Polonii (Piotr Dziewicki, Emil Kot i Marek Chański). 

Przeważały pytania o drużynę, choć nie zabrakło pytań kibicowskich (Emil – co potwierdził trener Dziewicki nie wróci na gniazdo). Wróćmy jednak do piłki…

Zespół budowany był pod kątem charakterologicznym i piłkarskim. Dziewickiemu i spółce zależało na pozyskaniu zawodników rozwojowych, którzy mogą w Polonii grać w wyższej lidze. Sztab nie zakłada możliwości by pozostać w IV lidze. Liczy się awans!

Marek Chański, Piotr Dziewicki, Emil Kot

25.02.2014: sztab podczas „Czarnego Wtorku” (fot. Kwikster / dumastolicy.pl)

W szatni panuje dobra atmosfera. Piłkarze starają się spędzać ze sobą jak najwięcej czasu. Takie działania budują ducha drużyny. „Chrumek” podkreślił rolę Mariusza Ujka, który stara się podpowiadać młodszym kolegom i pomagać im w dorosłej piłce. Dziewicki chwali byłego piłkarza Bełchatowa i twierdzi, że jest „czwartym trenerem” tego zespołu.

Nasz trener na razie skupia się na pracy w Polonii. Nie myśli o stażach i o tym by starać się o licencję UEFA Pro. W jego odczuciu na nią przyjdzie jeszcze czas.

Ważne zimą było dobre przepracowanie okresu przygotowawczego. Sztab zwrócił uwagę, że latem Polonia nie mogła normalnie się przygotować i teraz zobaczymy dużo lepszy zespół.

„Czarne Koszule” wiosną grać będą bardziej ofensywnie. Na boisku może pojawiać się będzie czterech napastników na raz. Sztab liczy też na to, że poloniści nie będą tracili wiele bramek. Nowa taktyka powinna pozwolić poprawić wynik z jesieni (Polonia straciła zaledwie 9 goli).

Na meczu z Avią kibice będą oglądać piłkarzy z poziomu trybuny głównej. Dziewicki liczy na wsparcie i zachęca do tego, żeby fani przybywali licznie wiosną. Pozwoli to klubowi na otwarcie trybuny „Kamiennej” (liczą się finanse!).

Sporo pytań padło odnośnie zmian personalnych i kontuzji. Chański jasno podkreślił, że czeka na powrót Michała Dudka. Nie ściągano nowego bramkarza, bo Polonia może sięgać po golkiperów z juniorów. Piotr Tyburski na boisko wróci najwcześniej za 9-10 tygodni. Sztab czeka także na zdolnego Gerarda Borunia.

Sztab czeka na rozwiązanie spraw trzech zawodników (Piotr AugustyniakTony Uzoma Chukwueme i Adeniyi Lekan). Piłkarze muszą rozwiązać problemy umów z byłymi klubami. Może uda się im te formalności załatwić przed meczem z Avią…

Polonia zamierza do okręgówki wypożyczyć dwóch zawodników. Gerry Madden spróbuje swoich sił w Marcovii. Rafał Linka po wyleczeniu kontuzji powinien zagrać także w jednym z klubów V ligi.

Definitywnie i bez pretensji rozstano się z Danielem Gralą i José Álvarezem Hayą. Haya jesienią był brany pod uwagę jako wzmocnienie, ale przedłużająca się procedura pozyskania jego hiszpańskiego certyfikatu popsuła ten plan. W trakcie przygotowań zimowych okazało się, że sztab pozyskał lepszych zawodników i dlatego zrezygnowano z Hiszpana. Dziewicki dyplomatycznie skwitował odejście Jacka Kosmalskiego, który odszedł do Mińska Mazowieckiego.

Wiosną istnieje możliwość, że dwa mecze wyjazdowe rozegrane zostaną przy Konwiktorskiej. Na razie nie wiadomo czy do rozgrywek przystąpi Wkra Żuromin. W przyszłym sezonie wystartują rezerwy Polonii!

Źródło: własne

Share

Post Sztab szkoleniowy przed sezonem optymistycznie wierzy w przyszłość pojawił się poraz pierwszy w Polonia Warszawa online | Duma Stolicy | Czarne Koszule | KSP.