Trener Polonii Piotr Stokowiec wypowiedział się w „Super Expressie” w temacie powrotu Władimira Dwaliszwiliego do zespołu. Gruziński napastnik jest w lepszej sytuacji od Edgara Çaniego, który nawtykał Stokowcowi i przy okazji pokłócił się z całą drużyną. „Lado” nie jest na cenzurowanym, ale jeśli chce grać musi zasuwać na treningach i pokazywać, że będzie przydatny dla zespołu.

Władimir Dwaliszwili

„Lado” po spłacie długów może skupić się na grze w Polonii (fot. Tadeusz Robaszyński-Janiec)

O Dwaliszwilego będę spokojny, kiedy zamkną się okienka transferowe we wszystkich krajach. Jeśli Lado będzie chciał odejść, to nie przywiążę go przecież do kaloryfera. Jest dorosłym człowiekiem i sam zdecyduje o swojej przyszłości – mówi „SE” trener Polonii.

Dwaliszwili będzie konkurował o miejsce w wyjściowej jedenastce z Łukaszem Teodorczykiem, który od lipca będzie już piłkarzem Lecha Poznań. Stokowiec zapowiada, że nie zamierza go bez powodu odsyłać do zespołu Młodej Ekstraklasy. – Miejsce dobrych zawodników jest w pierwszej drużynie. Myślę, że Łukasz ma świadomość, że wzajemnie sobie wiele zawdzięczamy, i będzie o tym pamiętał. Jeśli nie będzie poważnie traktował swoich obowiązków, to sam go odstawię od zespołu.

„Stoki” uważa, że Paweł Wszołek może być w kręgu zainteresowania AC Milan. W jego odczuciu to niebywały talent, który dzięki pracy może być wielkim piłkarzem. Na razie musi trenować, bo przez całe zamieszanie z transferem do Hannoveru na początku obozu w Cetniewie był lekko oszołomiony. Teraz gdy sprawa ucichła powinno być lepiej.

W temacie transferów wypowiedział się także Ireneusz Król. Właściciel Polonii Warszawa, przekonuje w „Przeglądzie Sportowym”, że tej zimy nudzić się jednak nie będziemy. – Wiele klubów czeka na lepsze i tańsze okazje – mówi. – Jest nadpodaż piłkarzy, więc nie ma się co zabijać. Polacy dużo krzyczą, więc za chwilę zaczniemy spoglądać na rynek łotewski, litewski i estoński. Jest wyczekiwanie, bo nie ma sensu topić wielkich pieniędzy. A już na pewno nie ma sensu płacenie za zawodników. Zakładam, że tej zimy wydamy trzysta tysięcy na prowizje menedżerskie i kwoty za podpis – mówi szef Polonii. „PS” zwraca uwagę, że Polonia szuka zawodników na pozycję środkowego obrońcy, ofensywnego pomocnika i napastnika. Obóz w Turcji wiele wyjaśni…

Źródło: własne / Przegląd Sportowy / Super Express

Share

Post Stokowiec o napastnikach. Król zapowiada ciekawe transfery… pojawił się poraz pierwszy w Polonia Warszawa online | Duma Stolicy | Czarne Koszule | KSP.