Śląsk Wrocław na godzinę 13:00 zapowiedział konferencje prasową, na której umowę z klubem podpisze nowy zawodnik. Według „Gazety Wyborczej” niemal na 100 procent będzie to Adam Kokoszka, który wczoraj rozwiązał kontrakt z „Czarnymi Koszulami”. W Śląsku stoper zastąpi Tomasza Jodłowca, który odszedł do Legii Warszawa. To będzie drugi i zarazem ostatni transfer wrocławian zimą. Dziś zamyka się bowiem okienko transferowe. 

Dominik Budzyński

Budzyński zagra w Radomiaku (fot. ksppolonia.pl)

Bramkarz Dominik Budzyński doszedł do porozumienia w sprawach kontraktowych z Radomiakiem co oznacza, że wiosną będzie występował w drugoligowcu na zasadzie wypożyczenia. – Właściwie formalne kwestie mamy za sobą, czekamy już tylko na dokumenty zawodnika z Warszawy. Tym samym w kadrze na rundę wiosenną będziemy mieli czterech nowych piłkarzy – powiedział Mirosław Hernik, prezes Radomiaka.

Michał Listkiewicz w „Super Expressie” mówi o opłatach jakie Polonia ponosi za wynajem stadionu od WOSiRu. – Sympatyczny niewątpliwie dyrektor Janusz Kopaniak zawiadujący warszawskimi obiektami sportowymi wypalił, że cena za użytkowanie stadionu zależy… od zamożności wynajmującego. Kiedyś milicjanci wystawiali mandaty wedle takiego właśnie kryterium. Właściciel trabanta płacił mniej, ten od mercedesa – więcej. Teraz futboliści Warsaw Eagles dostaną stadion za 20 tysięcy, a ekstraklasowa Polonia – za pięćdziesiąt. A ile zażąda się od bezdomnych z Dworca Centralnego, gdy zechcą pokopać piłkę na Konwiktorskiej? Złotówkę?

„Prezent od Marcinkiewicza” – czyli piękny stadion Legii – sprawia, że władze Warszawy boją się własnego cienia, gdy chodzi o obiekty sportowe. Zrujnowane stadiony Hutnika, Skry, Orła, Sarmaty, Gwardii, niedługo pewnie i Polonii to smutne memento.

Verner Lička w rozmowie z „Przeglądem Sportowym” chwali styl gry Górnika Zabrze. – Wiele klubów patrzy na Górnika, gdzie Adam Nawałka jest szefem absolutnym od blisko czterech lat, a drużyna robi systematyczne postępy. To jest teraz wzór do naśladowania. Górnik pokazuje drogę, którą trzeba iść – mówi były trener Polonii. Czech uważa, że w Polsce powinno się iść śladami „Żaboli”, który pozwolili szkoleniowcowi rozwijać swój warsztat przez więcej niż jeden sezon. Dzięki takiej polityce Górnik spokojnie utrzymuje się w najwyższej klasie rozgrywkowej i ciągle promuje młodych piłkarzy.

Źródło: własne / Radom Sport / Radomiak.com.pl / Gazeta Wyborcza / Przegląd Sportowy / Super Express

Share

Post Śląsk podpisze dziś z Kokoszką. Budzyński w Radomiaku. Listkiewicz o cenie za wynajem stadionu… pojawił się poraz pierwszy w Polonia Warszawa online | Duma Stolicy | Czarne Koszule | KSP.