Władze MKS Polonia prowadzą rozmowy ze stacją rozmowy Orange Sport, która zamierza pokazywać obszerne fragmenty spotkań „Czarnych Koszul” w IV lidze – czytamy w „Gazecie Wyborczej”. Wstępna umowa została już podpisana. Kontrakt czeka na akceptację zarządu telewizji. Na antenie miałyby być zamieszczone około 20-minutowe relacje po meczach rozgrywanych na Konwiktorskiej.

Jerzy Engel, Adam Drygalski, Jerzy Piekarzewski

Adam Drygalski (fot. Zbigniew Luchciński / ksppolonia.pl)

Możliwość zaistnienia w telewizji może być ważną kartą przetargową dla klubu, który nadal nie ma podpisanej umowy sponsorskiej. Prowadzone rozmowy przeciągają się. Polonia w tym sezonie rozgrywać będzie swoje spotkania w strojach firmy Zina, która ubierała „Czarne Koszule” kilka lat temu. Według tego co usłyszeliśmy od Pawła Olczaka, nowe stroje są bardzo ładne, to nowa pozycja, której jeszcze nie ma w katalogach. Problemem jest tylko brak logotypów, które wsparłyby budżet. Obecnie kasę zapełniają pieniądze zebrane ze sprzedaży karnetów.

Sztab szkoleniowy nadal szuka ostatniego sparingpartnera, który sprawdziłby zespół przed startem rozgrywek. Do początku nie zostało już dużo czasu. Polonia swój pierwszy mecz rozegra z KS Łomianki 17 sierpnia.

Przypominamy o sprzedaży karnetów. Terminy dyżurów możecie znaleźć tutaj. Warto również wesprzeć kibiców, którzy zbierają na oprawę pierwszego meczu przy Konwiktorskiej (informacja tutaj) oraz na działalność w czasie całej rundy (szaliki „cegiełki – zobacz).

Marcin Baszczyński nie zagra już dla Ruchu Chorzów.  Pod koniec ubiegłego sezonu Baszczyński doznał poważnej kontuzji kolana. – Jestem po pierwszej operacji i czuję się coraz lepiej. Wracam do zdrowia, rehabilituję się. Czeka mnie jednak jeszcze jedna operacja. Powód? Sztuczne więzadła w kolanie, które wymagają specjalnego traktowania – wyjaśnił „Gazecie Wyborczej” Baszczyński, którego kontrakt z Ruchem wygasł.

Co pozostaje po zawieszeniu butów na kołku. – Chciałbym zostać przy piłce. Zrobić „papiery” trenerskie. A może znajdzie się dla mnie praca na przykład w telewizji? – zastanawia się „Baszczu”.

Paweł Wszołek strzelił gola dla Sampdorii Genua w przegranym wyjazdowym meczu sparingowym z węgierskim zespołem Haladas 1:2 (1:0). Wystąpił w pierwszym składzie i grał do 54. minuty.

Radosław Majewski strzelił bramkę dla Nottingham Forest w wygranym 3-1 (1-0) meczu z występującym w League Two (czwarty poziom rozgrywek) Hartlepool United w I rundzie angielskiego Capital One Cup. Polski pomocnik rozegrał całe spotkanie.

Źródło: własne / Gazeta Wyborcza / 90minut.pl

Share

Post Skróty z Polonii w Orange Sport? Nadal bez sponsorów… Baszczyński powie sobie dość! pojawił się poraz pierwszy w Polonia Warszawa online | Duma Stolicy | Czarne Koszule | KSP.