Drużyna seniorów Polonii Warszawa kontynuuje serię zwycięstw. Po wygranych z Naprzodem Skórzec i MKS-em Ciechanów zespół Piotra Dziewickiego pokonał w niedzielę niżej notowanego rywala, Amatora Maszewo, 1:0. Bramkę decydującą o losach spotkania zdobył już w 13. minucie gry Michał Strzałkowski, dla którego było to siódme trafienie w siódmym meczu ligowym. Kluczowe podanie było w tej sytuacji dziełem Marcina Kura.

Poloniści bardzo szybko zepchnęli rywala do głębokiej defensywy. Po niespełna kwadransie prowadzili 1:0, ale kolejne bramki – mimo, że sytuacji ku temu było naprawdę wiele – już nie padły. Co najmniej dwukrotnie na listę strzelców mógł się wpisać partner Strzałkowskiego z linii ataku, Marcin Kruczyk, ale po jego strzałach (zarówno nogami jak i głową) piłka szybowała zazwyczaj nieznacznie ponad poprzeczką.

Zdaniem postronnych obserwatorów dobre spotkanie rozegrał debiutujący dzisiaj przed warszawską publicznością Wojciech Antczak. To 20-letni środkowy pomocnik, który przy Konwiktorskiej – w rozgrywkach Młodej Ekstraklasy – występował już w rundzie wiosennej poprzedniej edycji rozgrywek. Antczak rozegrał dzisiaj niemalże całe spotkanie – w 89. minucie zastąpił go bowiem Bartłomiej Gołaszewski.

Ponadto w drugiej części spotkania na boisku pojawili się m.in. Jacek Kosmalski i Bartłomiej Kucharski. Ten drugi pośrednio mógł się przyczynić do podwyższenia prowadzenia. W jednej z sytuacji został bowiem “skoszony” przez bramkarza drużyny przeciwnej równo z trawą, ale prowadzący zawody sędzia nie przerwał gry.

Końcówka meczu była dosyć nerwowa. W doliczonym czasie gry przewagę zyskali piłkarze z Maszewa, którzy kilka razy zagrywali piłkę w pole karne Polonii z narożników boiska. Jeden z przyjezdnych nie wykorzystał świetnej sytuacji – po strzale z kilku metrów instynktownie i co najważniejsze skutecznie interweniował Michał Dudek.

Obejrzyj galerię zdjęć z meczu (KLIK)

Polonia Warszawa – Amator Maszewo 1:0 (1:0)

Michał Strzałkowski 13

Polonia: Michał Dudek – Damian Maleszyk, Daniel Grala, Aleksander Fogler, Jacek Karbowniak – Marcin Kur (46. Michał Jagodziński), Piotr Tyburski, Wojciech Antczak (89. Bartłomiej Gołaszewski), Nazar Litun – Michał Strzałkowski (46. Jacek Kosmalski), Marcin Kruczyk (65. Bartłomiej Kucharski).

Amator: Dariusz Malinowski – Mariusz Pesta (81. Tomasz Sudomir), Marcin Sochalewski (60. Arkadiusz Szarliński), Piotr Mysior, Radosław Marszałek, Filip Zych (60. Bartłomiej Sochalewski), Przemysław Lisicki, Tomasz Golatowski, Damian Sztendor (70. Michał Bachalek), Arkadiusz Żaglewski, Michał Muszyński.

Żółte kartki: Tyburski (Polonia) – Sztendor (Amator)