Zespół seniorów Polonii Warszawa wyrównał bilans ostatnich spotkań i po dwóch porażkach (z Wisłą II Płock i Błękitnymi Raciąż) odniósł w sobotę drugie z rzędu zwycięstwo. Podopieczni Piotra Dziewickiego, którzy w minioną środę rozprawili się na własnym boisku z Naprzodem Skórzec, tym razem ograli na wyjeździe dobrze spisującego się beniaminka, MKS Ciechanów. “Czarne Koszule” wygrały ten mecz 3:1.

Pierwszego gola dla stołecznego zespołu strzelił Nazar Litun, który lewą nogą wkręcił piłkę do bramki bezpośrednio z rzutu rożnego. 27-letni Ukrainiec wyrasta powoli na specjalistę od stałych fragmentów gry. W poprzednim meczu, z Naprzodem, to właśnie po jego dośrodkowaniu z narożnika boiska jedną z bramek zdobył środkowy obrońca, Aleksander Fogler.

Na 2:0 podwyższył Michał Strzałkowski. Po faulu na Marcinie Kruczyku sędzia podyktował rzut karny. Strzałkowski podbiegł do piłki i mocnym strzałem posłał ją do bramki, ale arbiter… nie uznał gola i zarządził powtórkę “jedenastki”. Nie wytrąciło to z równowagi naszego napastnika, który za drugim razem również się nie pomylił i po chwili wraz z całym zespołem przy linii bocznej cieszył się z trafienia. Trzecia bramka była natomiast dziełem wprowadzonego na boisko w końcówce meczu najbardziej doświadczonego z polonistów, Jacka Kosmalskiego. Gospodarze honorowego gola zdobyli w 86. minucie.

Warto odnotować, że debiut w czwartoligowym zespole “Czarnych Koszul” zaliczył Wojciech Antczak. To 20-letni środkowy pomocnik, który przy Konwiktorskiej występował już w rundzie wiosennej. Antczak grał w zespole Młodej Ekstraklasy, sporadycznie trenował także z pierwszą drużyną prowadzoną przez Piotra Stokowca. Wraz z Antczakiem do zespołu Piotra Dziewickiego dołączył inny były gracz Młodej Polonii, Patryk Duda. Niewykluczone, że zobaczymy go na boisku już w kolejnym meczu – z Amatorem Maszewo (niedziela, 15 września, godz. 18:00).

MKS Ciechanów – Polonia Warszawa 1:3 (0:1)

Tosik – Litun, Strzałkowski (k.), Kosmalski

Polonia: Michał Dudek – Damian Maleszyk, Daniel Grala, Aleksander Fogler, Jacek Karbowniak – Michał Jagodziński (Patryk Strus), Piotr Tyburski, Gerry Madden (Wojciech Antczak), Nazar Litun – Michał Strzałkowski (Bartłomiej Gołaszewski), Marcin Kruczyk (Jacek Kosmalski).

MKS Ciechanów – Polonia Warszawa – galeria zdjęć nr 1