Czwartoligowa drużyna seniorów Polonii Warszawa odniosła w środę wyjazdowe zwycięstwo z Koroną Ostrołęka. Korzystne rezultaty nie tylko meczu “Czarnych Koszul”, lecz także innych spotkań, sprawiły, że podopieczni Piotra Dziewickiego zbliżyli się do prowadzącego w tabeli Bugu Wyszków na dystans zaledwie trzech punktów. Nastraja to optymizmem zważywszy na fakt, że poloniści mają przed sobą jeden zaległy mecz, w którym ich rywalem będzie… właśnie zespół z Wyszkowa.

Starcie “na szczycie” odbędzie się za niespełna miesiąc – w środę, 16 października, o godz. 18:00 na stadionie przy Konwiktorskiej. Tymczasem wczoraj Bug niespodziewanie przegrał na wyjeździe z Amatorem Maszewo 2:3. Dla Amatora było to pierwsze zwycięstwo w bieżącym sezonie, dla Bugu – pierwsza porażka. Potknęła się również inna drużyna wyprzedzająca Polonię w ligowej stawce – Mławianka Mława, która na własnym boisku uległa 1:2 MKS-owi Przasnysz. Dla Mławian była to również pierwsza przegrana w tej edycji rozgrywek.

W Ostrołęce swoje pierwsze trafienia w barwach “Czarnych Koszul” zaliczyli dwaj 18-latkowie: sprowadzony z Błękitnych Pasym Marcin Kruczyk oraz Patryk Strus, którego poprzednim klubem była akademia Marcovii Marki. Dotychczasowi egzekutorzy – czyli Jacek Kosmalski i Michał Strzałkowski – tym razem wcielili się “jedynie” w rolę asystujących.

Kolejny mecz o ligowe punkty Polonia rozegra w najbliższą środę przy Konwiktorskiej. Jej rywalem będzie okupujący ostatnie miejsce w tabeli zespół Czarnych Węgrów. Początek spotkania o godzinie 18:00. Bilety na ten mecz będzie można nabywać w czwartek w godzinach 16:00 – 19:00, w piątek w godzinach 16:00 – 20:00, a także w sobotę od 11:00 do końca pierwszej połowy meczu. W czasie meczu tradycyjnie już funkcjonowała będzie Strefa Małego Kibica.

Korona Ostrołęka – Polonia Warszawa 0:2 (0:0)

Marcin Kruczyk, Patryk Strus

Polonia: Michał Dudek – Damian Maleszyk, Aleksander Fogler, Daniel Grala, Jacek Karbowniak – Jacek Kosmalski (Patryk Strus), Gerry Madden (Wojciech Antczak), Piotr Tyburski, Nazar Litun – Michał Strzałkowski (Edgar Ghazarian), Marcin Kruczyk (Danilo Radenović).

Kliknij, aby zobaczyć galerię zdjęć z meczu