W świetle wydarzeń ostatnich tygodni, u każdego kibica „Czarnych Koszul” trudno o optymizm, choć to po części dla niego bardziej „powtórka z rozrywki” niż zupełnie coś nowego.

Piotr Stokowiec

Stokowiec znów ma problemy (fot. Zbigniew Luchciński / ksppolonia.pl)

Zimowy exodus piłkarzy był znacznie większy niż można się było spodziewać. Warszawę na Chorzów zamienił Marcin Baszczyński, jeden z filarów defensywy. O ile strata Edgara Çaniego była raczej wkalkulowana w zimowe straty, to odejście Tomasza Brzyskiego i Władimira Dwaliszwiliego nad kanałek Czerniakowski dla bywalców stadionu przy Konwiktorskiej były ciosem prosto w nos. Obaj wspomniani byli podstawowymi piłkarzami „Czarnych Koszul” w rundzie jesiennej, znacznie przyczyniając się do ich wysokiej pozycji w tabeli. Teraz nie tylko osłabią drużynę, a przy okazji wzmocnią konkurencję. Dodatkowo Lech Poznań porozumiał się w sprawie pozyskania Łukasza Teodorczyka już tej wiosny, a jeśli do tego dodany przerwane zgrupowanie przez grupę innych zawodników, to o liczbę nieprzespanych nocy Piotra Stokowca nie chcę nawet pytać.

Celowo wymieniam nazwisko naszego trenera, bo w tej chwili na nim spoczywa główny ciężar poukładania zburzonych klocków. Czy uda mu się dopasować nowe do tych, które zostały bezpowrotnie utracone? Można mieć duże wątpliwości. Odeszli od nas piłkarze, którzy decydowali o obliczu tej drużyny, a nowi będą potrzebowali trochę czasu na aklimatyzację, poznanie ligi (szczególnie obcokrajowcy), dlatego trudno być optymistą i liczyć, że uda się wysoką trzecią lokatę po rundzie jesiennej dowieść do końca sezonu. Sen z powiek spędza nam kibicom również to, co będzie działo się w po zakończonym sezonie. Bo pogłoski o problemie z uzyskaniem przez Polonię licencji na grę w kolejnym – pojawiają się coraz częściej.

Bez względu na całe to zamieszanie ja w piątkowy wieczór stawiam się na Konwiktorską i zachęcam też wszystkich tych, który mają możliwość, a zniechęceni ostatnimi wydarzeniami nie są przekonani czy warto? Przyjdźmy, zagłosujmy na naszą Polonię nogami, wspomóżmy ich głośnym dopingiem, bo ci co zostali, a szczególnie trener Piotr Stokowiec na to zasługują.

Share

Post Przed inauguracją…o optymizm trudno. pojawił się poraz pierwszy w Polonia Warszawa online | Duma Stolicy | Czarne Koszule | KSP.