Polonia w swoim ostatnim ekstraklasowym meczu rozgrywanym na stadionie przy ulicy Konwiktorskiej zremisowała z Piastem Gliwice 1:1. Była walka, były okazje strzeleckie – jednak zawodziła skuteczność.

Prowadzenie w 67 minucie objęli goście. Marcin Robak wykorzystał niefrasobliwość polonijnej obrony i po jego strzale Sebastian Przyrowski nie miał szans na skuteczną interwencję. Kilka minut później Polonia zanotowała kolejną stratę. Tym razem nie gola, a piłkarza. Martin Baran ujrzał drugą żółtą kartkę i od tej pory goście grali w przewadze jednego piłkarza. Nie przeszkadzało to jednak „Czarnym Koszulom” atakować bramki Piasta i w 81 minucie starania przyniosły efekt, bo strzałem z rzutu karnego (zagranie ręką w polu karnym) Aleksandar Todorovski doprowadził do wyrównania. Końcówka spotkania była trochę nerwowa i sędzia ponownie musiał studzić temperamenty. Tym razem po ujrzeniu czerwonego kartonika boisko opuścili Sebastian Przyrowski oraz strzelec gola dla Piasta Marcin Robak. Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie i oba zespoły podzieliły się punktami.

Oprawa kibiców Polonii Warszawa na meczu z Piastem (fot. TeCet)

30 maja 2013, godz. 18:00 – Warszawa, Konwiktorska 6
Polonia Warszawa – Piast Gliwice 1:1 (0:0)
bramki: Aleksandar Todorovski 81 (k) – Marcin Robak 67

Polonia Warszawa: Sebastian Przyrowski – Aleksandar Todorovski, Igor Morozov, Martin Baran, Adam Pazio – Krzysztof Kopciński (70, Paweł Tarnowski), Tomasz Hołota, 2Łukasz Piątek, Jacek Kiełb (90, Mariusz Pawełek) – Daniel Gołębiewski (83, Sebastian Olczak), Piotr Grzelczak

Piast Gliwice: Dariusz Trela – Damian Zbozień, Adrian Klepczyński, Jan Polák, Paweł Oleksy – Pavol Cicman (73, Matej Ižvolt), Artis Lazdiņš (85, Rudolf Urban), 4. Mateusz Matras, Tomáš Dočekal (54, Rubén Jurado), Tomasz Podgórski – Marcin Robak.

sędziował: Paweł Pskit (Łódź)
żółte kartki: Baran, Morozov, Hołota – Lazdiņš, Jurado, Oleksy
czerwone kartki: Martin Baran (73. minuta, za drugą żółtą), Sebastian Przyrowski (90. minuta, za przepychankę z rywalem) – Marcin Robak (90. minuta, za faul).

widzów: 6 300

Źródło: własne