W dzisiejszym meczu zobaczyliśmy na boisku drugi garnitur Polonii. Trener chciał przejrzeć zaplecze stąd w pierwszym składzie między innymi w pierwszym składzie szesnastoletni bramkarz Michał Brudnicki. Warto też odnotować czterdziestopięciominutowy występ wracającego do zdrowia po kontuzji Macieja Biernackiego

Mecz zaczął się od falowych ataków „Czarnych Koszul”, w ciągu pierwszych 10 minut mogliśmy prowadzić 3:0, zabrakło jedynie postawienia kropki nad „i” przy wykończeniu stworzonych sytuacji. Później mecz się wyrównał i obserwowaliśmy typowy mecz walki w środku pola. W 20 minucie po rzucie wolnym dla gości, piłka znalazła się w narożniku pola karnego, a strzał z bliskiej odległości dobił zawodnik z Józefowa czym otworzył wynik meczu. W 33 minucie było już 2:0 dla gości. Rywale popisali się mocnym dośrodkowaniem w stronę bramki, z którym rozminęli się zarówno nasi obrońcy jak i bramkarz, a piłka bez niczyjej interwencji wpadła do bramki. Do przerwy żadnej ze stron nie udało się w znaczący sposób zagrozić bramce rywali.

Drugie 45 minut z mocnym postanowieniem odrobienia strat rozpoczęli nasi piłkarze co przyniosło efekt w 58 minucie. Dobrą wymianą piłki popisali się gracze „Czarnych Koszul”, a w polu karnym faulowany był Edgar Ghazaryan. Na bramkę rzut karny zamienił Bartłomiej Kucharski. Bramka kontaktowa sprawiła, że nasza drużyna uwierzyła w doprowadzenie do remisu i ruszyła odważniej do przodu. Niestety walka o 2 gola zakończyła się kontrą gości. W 73 minucie dwoma szybkimi podaniami goście przedostali się w pole karne Polonii, gdzie strzałem w długi róg pokonali rozpaczliwe interweniującego Pawła Błesznowskiego (grającego od 60 minuty). Trzecia bramka podcięła młodym zawodnikom Polonii skrzydła i do końca meczu nie potrafili doprowadzić do zagrożenia bramki Józefovii. Na uwagę zasługuje dobra gra Błesznowskiego który w końcówce meczu obronił 2 bardzo groźne uderzenia piłkarzy z Józefowa.

01.10.2013 – Warszawa
Polonia Warszawa – Józefovia Józefów 1:3 (0:2)
bramka: Bartłomiej Kucharski 58 (k)

Polonia: Michał Brudnicki (59. Paweł Błesznowski) – Kacper Lachowicz, Maciej Joczys, Marcin Podsiadlik, Bartosz Wybraniec (72. Danilo Rađenović) – Rafał Linka, Maciej Biernacki (46. Bartłomiej Kucharski), Gerry Madden, Marcin Kur (78. Patryk Strus) – Edgar Ghazarian, Aleksander Majerz.

Źródło: własne / Polonia Warszawa

Share

Post Porażka z Józefovią pojawił się poraz pierwszy w Polonia Warszawa online | Duma Stolicy | Czarne Koszule | KSP.