Polonia Warszawa zainkasowała kolejne 3 pkt. na Konwiktorskiej w meczu z Amatorem Maszewo i po 8 kolejkach zajmuje 4 pozycję w tabeli, a trzeba pamiętać, że mamy jeszcze zaległy mecz. Niepokoić może tylko fakt, że ten zaległy jest akurat z Bugiem Wyszków, który obecnie lideruje IV lidze północnej. Jeśli Czarne Koszule odniosą zwycięstwo również w tym meczu, to o awansie z do III ligi będziemy rozmawiać jak najbardziej poważnie, nawet przed półmetkiem sezonu.

Poloniści zagrali w składzie: 
Dudek – Maleszyk, Grala, Fogler, Karbowniak – Antczak (90 min. Gołaszewski), Tyburski (Ż), Kur (46 min. Jagodziński), Litun – Strzałkowski (46 min. Kosmalski), Kruczyk (67 min. Kucharski).
Bramkę w 12 min. zdobył Strzałkowski i było to jego 6 trafienie w sezonie.

Mecz był typowym meczem walki. Przez długie fragmenty spotkania walka skupiała się w środkowym sektorze boiska. Nie było to może finezyjne spotkanie i widowiskowych akcji było jak na lekarstwo, ale jednak najważniejsze są punkty. Polonia wyraźnie miała słabszy dzień, dlatego 3 pkt. tym bardziej cieszą. Mimo gorszego meczu Polonia przeprowadziła sporo akcji ofensywnych, które niestety kończyły się niecelnymi strzałami. Polonia przewyższała rywala z Maszewa dojrzałością taktyczną, organizacją gry i indywidualnymi umiejętnościami poszczególnych zawodników.

Jednak zawodnicy Amatora starali się zniwelować różnice w wyszkoleniu taktycznym i technicznym ambicją. Udało im się skonstruować kilka naprawdę groźnych akcji. Najgroźniejsza miała miejsce w 90 min., kiedy to Dudek popisał się kapitalną interwencją i uchronił Czarne Koszule przed stratą 2 pkt. Interwencja sezonu!

Mimo słabszego dnia Polonistów zwycięstwo mogło być okazalsze, bo sędzia powinien podyktować rzut karny dla po faulu bramkarza Maszewa na jednym z Polonistów. Gwizdek jednak milczał. Najważniejsze są 3 pkt. O reszcie za 3 dni nikt nie będzie pamiętał.

Następny mecz w środę 18 września w ramach 9 kolejki IV ligi Polonia rozegra na wyjeździe w Ostrołęce z tamtejszą Koroną.
WSZYSCY NA WYJAZD! WSZYSCY DO OSTROŁĘKI! 

Jesteśmy na fecebooku. Nasz fan page wygląda tak:

Skopiuj link i kliknij: “Lubię to”

https://www.facebook.com/pages/Polonia-Warszawa/141622316008763