Polonia w spotkaniu z Bogdanką Łęczna testowała dwóch zawodników: Jakuba Tosika i Antonio Michałowa. Michajłow jest Bułgarem. Urodził się 9 czerwca 1991 roku i występuje na pozycji napastnika. Przez wiele lat występował w zespołach młodzieżowych włoskiego AC Milan, ostatnio grał zaś na drugim poziomie rozgrywek w Bułgarii w zespole Septemvri Simitli. W rundzie jesiennej w 12 meczach zdobył 2 bramki.

Antonio Michajłow

Antonio Michajłow (z lewej, fot. Gazeta Wyborcza)

Bułgar nie przeszedł rok temu testów w Bytovii Bytów. Z Bogdanką nie błysną… – Po tym sparingu nie chcę się jeszcze wypowiadać. W tych warunkach trudno jest określić testowanego zawodnika. Nie ma chyba trenera, który w takim mrozie i śniegu potrafiłby wypowiedzieć się na temat czyjejś przydatności – powiedział stronie oficjalnej Piotr Stokowiec. Wtórował mu Władimir Dwaliszwili, który w pierwszej połowie wystąpił z Bułgarem w linii ataku. – Nie wyglądał źle, ale na pewno nie mógł dzisiaj pokazać stu procent swoich możliwości – mówił Gruzin.

Sprawa przy Tosiku jest już praktycznie załatwiona. Stokowiec chce go w swoim zespole. Jeśli piłkarz pozytywnie przejdzie testy medyczne zostanie ponownie piłkarzem „Czarnych Koszul”. – Myślę, że sprawa jest zamknięta, a do wypełnienia pozostały już tylko formalności. Dzisiejszy sparing nie był dla niego testem, tylko treningiem, bo decyzję o jego przydatności podjąłem wcześniej. Cieszę się, że zaczął się z nami przygotowywać i myślę, że będzie pewnym punktem naszej osiemnastki meczowej. Znamy go i wiemy, że sercem jest z Polonią. To piłkarz zdrowy, mocny motorycznie i spełniający nasze warunki. Teraz czekają go badania medyczne. Ja już się określiłem – mówił trener.

Źródło: własne / ksppolonia.pl

Share

Post Polonia testuje Michałowa i Tosika pojawił się poraz pierwszy w Polonia Warszawa online | Duma Stolicy | Czarne Koszule | KSP.