W drugiej wiosennej kolejce Polonia pojechała do Poznania. Tam zmierzyła się z drugą ekipą T-Mobile Ekstraklasy, czyli Lechem. Podopieczni Piotra Stokowca zagrali bez Jacka Kiełba, zaś w „Kolejorzu” nie wystąpił pauzujący za kartki Łukasz Teodorczyk

W 5 minucie szybką kontrę przeprowadził Miłosz Przybecki, który przebiegł z piłką czterdzieści metrów, ale akcję zastopował Jasmin Burić. W 6 minucie piłkę na dwudziestym metrze otrzymał Łukasz Piątek, który pięknym strzałem w okienko otworzył wynik spotkania. W 7 minucie poloniści byli bliscy podwyższenia, ale strzał Daniela Gołębiewskiego, był zbyt lekki. W 13 minucie z dystansu niecelnie uderzał Kasper Hämäläinen. W 16 minucie błąd popełniła obrona „Czarnych Koszul” zbyt słaba piłka do Mariusza Pawełka spowodowała, że bramkarz gości musiał kiwać się z Aleksandyrem Tonewem, a chwilę później interweniować przy dalekim lobie Łukasza Trałki. W 23 minucie próbował strzelać Bartosz Ślusarski, ale jego strzał z woleja zablokował Jakub Tosik. W 28 minucie Pawełek podał do Aleksandara Todorovskiego, który stracił piłkę na rzecz Tonewa, którego strzał trafił w poprzeczkę bramki gości. W 40 minucie po ładnym zwodzie zza pola karnego uderzył Tomasz Hołota, „wyplutą” przez Buricia piłkę próbował dopaść jeszcze Paweł Wszołek, ale Bośniak w porę naprawił swój błąd.

W 50 minucie bliski zdobycia pięknego gola był Przybecki, który dopadł do piłki na 40 metrze, od razu zdecydował się na strzał i Burić z trudem przeniósł piłkę nad poprzeczką. W 55 minucie Kebba Ceesay dobrze dośrodkował w pole karnego do Ślusarskiego, którego strzał głową minął słupek bramki Polonii. W 62 minucie z ok. 35 metra strzelał Trałka, piłka nieznacznie minęła słupek bramki Pawełka. W 64 minucie zza pola karnego swoich sił próbował Adam Pazio, jego strzał pewnie wybronił Burić. W 74 minucie dobrze rzut wolny wykonał Hämäläinen, piłka powędrowała do Ślusarskiego, któremu w ostatniej chwili kąt strzału skrócił Pawełek. W 81 minucie piłkę w pole karne dośrodkował Karol Linetty, a główkę Trałki w ostatniej chwili zablokował Igor Morozov. W 86 minucie z dystansu przestrzelił Rafał Murawski. W 88 minucie piłkę za linię obrony dostał Vytautas Lukša, ale Litwin zmarnował doskonałą sytuację do podwyższenia wyniku. W 89 minucie silne uderzenie z linii pola karnego Murawskiego złapał Pawełek.

01.03.2013 r. – Poznań
Lech Poznań – Polonia Warszawa 0:1 (0:1)
bramki: Łukasz Piątek 6

Lech: Jasmin Burić – Kebba Ceesay, Hubert Wołąkiewicz, Marcin Kamiński, Luis Henríquez – Szymon Drewniak  (46. Vojo Ubiparip), Łukasz Trałka, Kasper Hämäläinen, Rafał Murawski, Aleksandyr Tonew (64. Mateusz Możdżeń) – Bartosz Ślusarski (79. Karol Linetty)

Polonia: Mariusz Pawełek – Aleksandar Todorovski, Wojciech Szymanek, Igor Morozov, Adam Pazio (90. Piotr Piekarski) – Jakub Tosik – Miłosz Przybecki  (81. Vytautas Lukša), Łukasz Piątek, Tomasz Hołota, Daniel Gołębiewski – Paweł Wszołek (76. Paweł Tarnowski).

Sędziował: Paweł Gil (Lublin)
Żółte kartki: Piątek, Pazio (Polonia)

Źródło: własne

Share

Post Polonia sprawiła w Poznaniu niespodziankę! pojawił się poraz pierwszy w Polonia Warszawa online | Duma Stolicy | Czarne Koszule | KSP.