W rozmowie z „Gazetą Wyborczą” Piotr Dziewicki chwali Mariusza Ujka, który po odejściu Jacka Kosmalskiego będzie najstarszym zawodnikiem zespołu.

Obecność Mariusza w Polonii to przede wszystkim ogromna korzyść dla młodszych piłkarzy. Nie tylko tych najmłodszych, ale także tych, którzy w piłkę już trochę grają – mówi „Gazecie” Dziewicki. – Ma niesamowite doświadczenie i w związku z tym duży posłuch w drużynie. Mariusz udziela rad, a młodsi piłkarze go słuchają. I tego od niego oczekujemy – że będzie pomagał nam i w szatni, i na boisku. Trener „Czarnych Koszul” nie patrzy na przeszłość piłkarza (korupcja).

Hassan Ochidi

Hassan Ochidi (fot. A. Dobkowski / to.com.pl)

Dziewicki opowiedział także o tym kogo chciałby ściągnąć na Kowniktorską. – Jest z nami defensywny pomocnik Ostrovii Ostrów Maz. Hassan Ochidi, będzie Adrian Ligienza z Avii Świdnik, który gra na tej samej pozycji, ale potrafi kreować grę. Jest też z nami pomocnik Damian Kruczyk i dołączy do nas Adrian Stępień z Concordii Elbląg.

Stępniem jesteśmy szczególnie zainteresowani – oglądaliśmy go już zimą, wcześniej był z nami na dwóch sparingach. To zawodnik, który może grać jako „dziesiątka”, ale też za takim kreatywnym pomocnikiem – mówi „Wyborczej” Dziewicki. – W najbliższych dniach chcielibyśmy dojść do porozumienia, jeśli chodzi o kwestie finansowe.

W sobotę na bocznym boisku Polonii „Czarne Koszule” rozegrają pierwszy sparing przed rundą wiosenną – rywalem będzie WKS Rząśnik, przedostatni zespół ligi okręgowej.

Źródło: własne / Gazeta Wyborcza

Share

Post Polonia sprawdza zawodników. Liczy na Stępnia z Concordii pojawił się poraz pierwszy w Polonia Warszawa online | Duma Stolicy | Czarne Koszule | KSP.