Piłkarze warszawskiej Polonii zagrali dzisiaj z MKS-em Ciechanów. Podopieczni Piotra Dziewickiego odnieśli pewne zwycięstwo z zespołem z czołówki IV-ligi. Wygrali 3:1.

Pierwszą bramkę w 36 minucie spotkania zdobył Nazar Litun, który celnie wykorzystał podanie z rzutu rożnego.

Michał Strzałkowski

Michał Strzałkowski wykorzystuje rzut karny (fot. Sneer / dumastolicy.pl)

Po przerwie wynik spotkania podwyższył Michał Strzałkowski. Najskuteczniejszy zawodnik „Czarnych Koszul” pewnie wykorzystał w 74 minucie aż dwie jedenastki (sędzia nakazał powtórkę karnego), udowadniając tym, że klątwa „wapna”, na którą narzekaliśmy w Ekstraklasie, na IV-ligowych boiskach nie działają. Trzecią bramkę dla Polonii zdobył Jacek Kosmalski. Najstarszy zawodnik Polonii w 86 (?) minucie dostał świetne podanie od Bartłomieja Gołaszewskiego i spokojnie pokonał wychodzącego bramkarza gospodarzy. MKS zdołał strzelić honorową bramkę w 90 minucie spotkania Michała Dudka pokonał Patryk Tosik.

W Ciechanowie – mimo kłopotów z pociągiem pojawiliśmy się na sektorze gości. Nasz głośny doping pomógł zespołowi, który tuż po zakończeniu rywalizacji bawił się z nami i wykonał kultową już „kocurzą rakietę”.

07.09.2013
MKS Ciechanów – Polonia Warszawa 1:3 (0:1)
bramki: Nazar Litun 36, Michał Strzałkowski 74 (k), Jacek Kosmalski 86

Polonia: Michał Dudek – Damian Maleszyk, Daniel Grala, Aleksander Fogler, Jacek Karbowniak – Michał Jagodziński (63. Patryk Strus),  Piotr Tyburski, Gerry Madden (75. Wojciech Antczak), Nazar Litun – Michał Strzałkowski (77. Bartłomiej Gołaszewski), Marcin Kruczyk (82. Jacek Kosmalski)

Źródło: własne