Polonia gra bezkompromisowo. Jeśli wygrywa, to bezdyskusyjnie. Najpierw roznosi 6:0 Wkrę Żuromin, a teraz 5:0 Naprzódem Skórzec. Trochę mnie to dziwi, bo jednak najważniejsze są punkty, a czy drużyna wygrywa 1 bramką, czy 6-cioma, to i tak inkasuje 3 pkt. Więc nie wiem jaki jest sens forsowania się w meczach ze słabymi rywalami, skoro trenerzy Polonii narzekają, że grają co 3 dni i zawodnicy nie wytrzymują kondycyjnie. W meczu ze “skórcybykami” po 2 bramki zdobyli: kapitan Aleksander Forgiel i Daniel Grala. Jedno trafienie zaliczył Michał Strzałkowski. Mecz z piłkarzami z podsiedleckiej wioski był o tyle ciekawy, że w składzie zadebiutowali trzej obcokrajowcy: Gerry Madden, Nazar Litun i Danilo Radenovic.

Walka o wygranie ligi będzie bardzo trudna, bo Polonia rywalizuje m.in. z zespołem na “dopingu”. Rezerwy Wisły Płock wygrywają w lidze tylko gdy grają fałszywymi rezerwami, czyli składem 1-ligowym. Kiedy gra składem 4-ligowym, gładko przegrywa. Pytanie jak często w Płocku zamierzają na ligę wypożyczać 1-ligowych zawodników? Na dziś Polonia, mając 1 zaległy mecz, zajmuje 7 miejsce w lidze z dorobkiem 9 pkt. Najgroźniejszymi rywalami Polonii w w walce o awans są Mławianka i MKS Ciechanów, które przewodzą w tabeli z dorobkiem 16 pkt.

Myślenie o awansie będzie realne tylko wtedy, jeżeli Polonia zaliczy serię zwycięstw. Bo przeplatanie zwycięstw porażkami na dziś daje nam tylko środek tabeli. Liderzy tabeli na 6 meczów tylko raz zremisowali, pozostałe mecze wygrali. Dlatego najbliższy mecz w Ciechanowie będzie probierzem potencjału obecnej drużyny. Wynik meczu z liderem dużo nam powie. Jeśli Polonia poradzi sobie grając na wyjeździe, to będzie można snuć plany awansu po 1 sezonie. Wszystkiego dowiemy się już jutro około godz. 18:00. DO BOJU POLONIO!!!

Jesteśmy na fecebooku. Nasz fan page wygląda tak:

Skopiuj link i kliknij: “Lubię to”

https://www.facebook.com/pages/Polonia-Warszawa/141622316008763