Ze składu na mecz z Jagiellonią Białystok może wypaść dwóch podstawowych graczy „Czarnych Koszul”. Piotr Stokowiec podczas konferencji prasowej mówił o urazach Adama Pazia Łukasza Piątka. Dziś okazało się, że lewy obrońca Polonii nie pojechał do Białegostoku, a niedawny kapitan zespołu może całe spotkanie oglądać z ławki rezerwowych. 

Adam Pazio

Pazio nie zagra z „Jagą”! (fot. Lugher77)

Po szczegółowych badaniach okazało się, że 20-letni defensor naciągnął mięsień krawiecki. – Nie jest jeszcze w stu procentach zdrowy. Odczuwa ból przy bieganiu oraz wykonywaniu prostych ruchów i nie chcemy pogłębiać jego kontuzji. Nie jest brany pod uwagę przy obsadzie tego meczu – powiedział na dzisiejszej konferencji prasowej trener Polonii.

Piątek nadal ma szansę na grę, ale spotkanie rozpocznie najprawdopodobniej jako rezerwowy. Zastąpić go może Martin Baran lub Jakub Tosik. Słowaka Stokowiec zimą próbował właśnie na tej pozycji. Większym problemem jest absencja Pazia. Teoretycznie może go zastąpić Tosik. Gra na tej pozycji w Bełchatowie nie była jego mocną stroną. W odwodzie jest także Daniel Gołębiewski, który ostatnimi czasy odpowiada za grę obronną zespołu Stokowca.

Polski Związek Piłki Nożnej wyznaczył sędziów do prowadzenia meczów 19. kolejki T-Mobile Ekstraklasy, które zostaną rozegrane w dniach 15-18 marca. Spotkanie „Czarnych Koszul” poprowadzi Paweł Pskit z Łodzi.

Źródło: własne / ksppolonia.pl / Gazeta Wyborcza / 90minut.pl

Share

Post Pazio nie pojechał do Białegostoku. Piątek nie zagra? Pskit poprowadzi piątkowe zawody… pojawił się poraz pierwszy w Polonia Warszawa online | Duma Stolicy | Czarne Koszule | KSP.