Wczoraj, w klubie przy ul. Foksal 19 odbyło się oficjalne spotkanie pożegnalne z piłkarzami i sztabem szkoleniowym Polonii Warszawa. Inicjatorami spotkania byli członkowie Stowarzyszenia Wielka Polonia.

Jerzy Piekarzewski

Jerzy Piekarzewski (fot. Kwikster / dumastolicy.pl)

Spotkanie zostało zorganizowane, aby móc oficjalnie podziękować całemu zespołowi „Czarnych Koszul” w imieniu kibiców, za walkę do końca, mimo niesprzyjających okoliczności. Piłkarzy pożegnali m.in. Doman Nowakowski i honorowy prezes KSP Jerzy Piekarzewski. W trakcie swojego przemówienia popularny „Pekin” podkreślił, że nie da zniszczyć klubu: – Nie pozwolę, by klub z taką piękną tradycją miał zginąć. Zrobię wszystko, byśmy mogli wrócić na szczyt – deklarował łamiącym się, pełnym emocji głosem Piekarzewski.

Piłkarze podziękowali za wspaniały doping i wsparcie od kibiców do samego końca. Wielu z nich podkreślało, że przygody z warszawską drużyną nie zapomną na długie lata. – Przeszliśmy w Polonii prawdziwą szkołę życia – podsumował zawirowania wokół klubu kapitan zespołu Łukasz Piątek.

Nie wiadomo, jaka przyszłość czeka zawodników „Czarnych Koszul” i ich sztab szkoleniowy. Pewne jest pozostanie w klubie Pawła Olczaka, który oficjalnie otrzymał misję utworzenia nowego zespołu. Związanie swojej przyszłości z Polonią rozważa trener Piotr Stokowiec. Czy okaże się polskim Alexem Fergussonem? Czas pokaże. Pomoc w przypadku walki bezpośrednio o Ekstraklasę zadeklarował m.in. Jakub Tosik. – Jeżeli będziemy walczyć Ekstraklasę, chętnie tu wrócę – podkreślił Tosik – Czuję się związany z Polonią.

Na koniec wręczono piłkarzom pamiątkowe karykatury i szaliki klubowe. Przysłowiową wisienką na torcie wśród prezentów były egzemplarze książki Jerzego Bułanowa „Jedenastka Czarnych Koszul”.

W dalszym ciągu nie jest pewne, gdzie zagramy. W chwili obecnej została odrzucona oferta jednego z klubów pierwszoligowych. Jego przedstawiciele wyrazili chęć odstąpienia swojej licencji, ale ich propozycja została odrzucona.

W dzisiejszym wydaniu serwis „Sport.pl” oraz „Przegląd Sportowy” wymienili 12 najciekawszych momentów, które miały miejsce w tym sezonie w zespołach Ekstraklasy. Wśród „12 mgnień Ekstraklasy” wymieniono także Polonię. Głównie za sprawą prezesa Ireneusza Króla i trenera Stokowca. Gazeta przyznała tytuł „największej ekstrawagancji” trenerowi „Czarnych Koszul” za jego kraciastą granatowo-czerwoną marynarkę. Natomiast najsłynniejszym zdaniem minionego sezonu ekstraklasy został cytat właściciela Polonii: „Jestem w Wiedniu, robię przelewy”.

Po zakończeniu sezonu 2012/2013 spekulacje transferowe zaczynają nabierać tempa. Zdaniem tygodnika „Piłka Nożna” na liście życzeń Śląska Wrocław znaleźli się dwaj piłkarze Polonii Warszawa: Łukasz Piątek oraz Tomasz Hołota. Obaj zawodnicy tegorocznego spadkowicza znaleźli się w kręgu zainteresowań kilku ekstraklasowych klubów.

Kilka tygodni temu Piątek rozwiązał kontrakt ze stołecznym klubem, zatem byłby dostępny za darmo. 27-latek jest wychowankiem warszawskiej Polonii. W jej barwach rozegrał łącznie 122 mecze, strzelając 8 bramek.

Tomasz Hołota zakończył właśnie debiutancki sezon w ekstraklasie. Sprowadzony latem ubiegłego roku z GKS-u Katowice 22-letni pomocnik rozegrał w barwach Czarnych Koszul 22 ligowe mecze, zdobywając jedną bramkę.

Wczoraj sezon zakończyła również drużyna Młodej Ekstraklasy. Polonia zremisowała z Pogonią Szczecin 3:3, choć do 87. minuty przegrywała 1:3. W doliczonym czasie gry „Czarne Koszule” strzeliły czwartą bramkę, jednak nie została ona uznana. Na listę strzelców wpisali się wczoraj napastnik Mateusz Muszyński, który dwukrotnie pokonał bramkarza Pogoni oraz pomocnik Igor Sapała. Jego gol padł bezpośrednio po rzucie wolnym.

Po meczu zawodnicy rozjechali się do domów. Część rozpocznie poszukiwania nowych klubów, część wróci do juniorów MKS Polonia. Od przyszłego sezon rocznik 1995 zagra w Centralnej Lidze Juniorów.

Źródła: własne/ Gazeta Wyborcza/ ksppolonia.pl/ Piłka Nożna/ Przegląd Sportowy

Share

Post Oficjalnie pożegnano piłkarzy i sztab szkoleniowy „Czarnych Koszul”. Śląsk zainteresowany polonistami. Młodzież remisuje. pojawił się poraz pierwszy w Polonia Warszawa online | Duma Stolicy | Czarne Koszule | KSP.