– Nic wskayzwało na to, że Lech może zacząć tak dobrze. Na pewno nie sparingi. Poznaniacy pokazują, że zaraniczne zaciągi po kilku zawodników nie służą. Lepiej wzmacniać kręgosłup. Fin Hamalainen i Teodorczyk to na pewno trafione transfery ? mówi Jacek Zieliński, selekcjoner kadry do lat 20, gość Magazynu Ekstraklasy. Kelechi Iheanacho, pierwszy nasz ekspert-obcokrajowiec, podkreśla jego niebanalne zalety jako pomocnika.
Problemy Legii, która sensacyjnie przegrała w Kielcach, to defensywa przy stałych fragmentach. Mimo doświadczonych obrońców, popełnia liczne błędy. Iheanacho proponuje, by dokonać jeszcze jednej roszady ? przesunąć Ljuboję, który znów nie stosuje się do zaleceń trenerów, bywa irytujący, cofając się bardzo głęboko.
Trudno wytłumaczyć też błędy, jakie popełniała Jagiellonia przy stracie czterech goli w Bielsku-Białej. – Nie można grać jak jej obrońcy. Nie wiem, co oni, tak doświadczeni faceci, robili w polu karnym ? zastanawia się Iheanacho. Jagiellonia już w sparingach traciła gole na potęgę ? w dziewięciu spotkaniach aż 18.
W pierwszej wiosennej kolejce wyróżniło się również Zagłębie, a w nim rezerwowy Błąd. W Lubinie zostanie na razie obrońca Costa. Ale nie wykluczone, że dogada się w sprawie kontraktu z innym klubem. W poniedziałek ostatni mecz Górnik ? Piast. Oczywiście faworytem są zabrzanie.