W poniedziałek 23 września odbyło się spotkanie robocze dotyczące przyszłości piłkarskiej Polonii Warszawa. Wzięli w nim udział przedstawiciele Stowarzyszenia KS Polonia Warszawa oraz Wielkiej Polonii.

Wielka Polonia

Wielka Polonia

Celem tych spotkań jest wypracowanie koncepcji Spółki Akcyjnej. Spółka po zakończeniu obecnego sezonu ma przejąć prowadzenie seniorskiej drużyny piłkarskiej od obecnego właściciela – MKS Polonia Warszawa.

Odradzająca się Polonia powstaje zgodnie z poniższym harmonogramem

  1. Dopracowanie statutu Spółki Akcyjnej.
  2. Przekazanie statutu do konsultacji Supporters Direct – organizacji współpracującej z UEFA i Komisją Europejską, pomagającą klubom w tworzeniu nowatorskich struktur w oparciu o model społecznego zaangażowania.
  3. Założenie Spółki Akcyjnej.
  4. Podpisanie porozumienia o stałej i długoterminowej współpracy z MKS Polonia Warszawa i jednoczesne przekazanie drużyny seniorskiej Spółce Akcyjnej.

Na wczorajszym spotkaniu odbyły się prace nad wersją statutu Spółki Akcyjnej, który zostanie przekazany do konsultacji angielskim ekspertom. Kolejne spotkania mają doprowadzić do realizacji punktu 3.

Czy uda się zrealizować punkt 4?

Przypomnijmy. MKS Polonia Warszawa jest klubem młodzieżowym dotowanym przez miasto. Na początku obecnego sezonu, to właśnie w ramach MKS Polonia Warszawa, została wydzielona drużyna seniorów, która rozpoczęła rozgrywki w czwartej lidze. Władze MKS Polonia Warszawa jasno zadeklarowały, że w dłuższej perspektywie nie zamierzają prowadzić drużyny seniorów i przekażą ją Spółce. Niestety wczoraj usłyszeliśmy zupełnie inną deklarację i propozycję.

Zarząd MKS Polonia Warszawa przedstawił koncepcję, w której MKS Polonia samodzielnie zakłada spółkę. W Spółce zostaje powołany pięcioosobowy zarząd, w którym 3 miejsca zajmują przedstawiciele MKS, a po jednym miejscu przedstawiciele Stowarzyszeń czyli polonijnej społeczności.

Decyzję, co do tej oferty podejmiemy wspólnie. Na zebraniu Wielkiej Polonii. Udział w nim może wziąć każdy, kto wypełnił deklarację członkowską lub zrobi to na najbliższym meczu (deklaracja i statut).

FC Sankt Gallen pozyskał Daniela Sikorskiego. Były piłkarz Wisły Kraków ze szwajcarskim klubem podpisał dwuletni kontrakt. Warto dodać, że w przeszłości barwy austriackiego zespołu reprezentował także inny były napastnik „Czarnych Koszul” Radosław GilewiczPavel Šultes został nowym zawodnikiem czeskiego FK Mladá Boleslav. 28-letni napastnik cztery dni temu rozwiązał kontrakt z Ruchem Chorzów.

Na koniec nietypowo o Legii, a właściwie o jej zespole Old Boyów. Jak podaje „Przegląd Sportowy” zespół Legia Warszawa Old Boys idzie jak burza w rozgrywkach Okręgowego Mazowieckiego Pucharu Polski. W III rundzie rozgrywek drużyna pokonała występującą w Lidze Okręgowej (VI poziom rozgrywek) Przyszłość Włochy 4:2. W zespole LWOB grają byli poloniści, m.in. Grzegorz Szamotulski, Michał Żewłakow, Tomasz Kiełbowicz, Maciej Bykowski, Piotr Świerczewski oraz Dariusz Dziekanowski. Cały artykuł w wersji elektronicznej dopełnia zdjęcie, na którym przygotowany do rozpoczęcia, oprócz popularnego „Dziekana” jest Emmanuel Olisadebe. Warto również odnotować, że dwa gole dla Przyszłości strzelił również znany z boisk ekstraklasy Sebastian Kęska, który grał m.in. w Polonii Warszawa.

Źródło: własne / Wielka Polonia / 90minut.pl / Przegląd Sportowy

Share

Post O przyszłości Polonii. Sikorski znalazł sobie klub pojawił się poraz pierwszy w Polonia Warszawa online | Duma Stolicy | Czarne Koszule | KSP.