Orze    Tuż przed świętami Bożego Narodzenia zawodnicy młodzików 2001 rozegrali kolejny turniej halowy. Tym razem rywalizowali w Warszawie o puchar Kanclerza Wyższej Szkoły Menedżerskiej. I to skutecznie! Nasi gracze wywalczyli główne trofeum, pokonując w finale organizatora turnieju – UKS Orzeł Warszawa. Trzecią lokatę zajął nasz drugi zespół, pokonując w decydującym meczu stołeczną Olimpię.
    Walkę o prymat rozpoczęła pierwsza drużyna. Mecz otwarcia z Olimpią I stał na kiepskim poziomie, jednak po trafieniu Wiktora Stojka nasz zespół zwyciężył 1:0. Kolejne potyczki były już znacznie lepsze. Następny pojedynek – jak się później okazało – decydował o pierwszym miejscu w grupie “A”. Spotkanie z Orłem nie było łatwe, bo to gospodarze imprezy jako pierwsi zdobyli gola. Przewaga należała jednak do podopiecznych trenerów Chmielewskiego i Krzyżanowskiego, którzy po golach Marka Kwiatkowskiego i Wiktora Stojka wygrali 2:1. Następne mecze nasz zespół wygrał już zdecydowanie, osiągając m. in. rekordowe zwycięstwo 11:0 nad Interem Warszawa. Cztery gole w tym spotkaniu zaliczył wyróżniający się w przekroju całego turnieju Kuba Dekanowski.
    Rozpoczynająca rywalizację po południu druga drużyna w ciągu sześciu spotkań eliminacyjnych nie straciła gola, w czym spora zasługa Mateusza Dekanowskiego. W decydujących spotkaniach z KS Łomianki i Unią II Warszawa nie potrafiła jednak zdobyć gola i zajęła drugą lokatę. Grupę “B” wygrała Olimpia II, gromadząc o jeden punkt więcej od naszej drużyny. W bezpośrednim starciu lepsza okazała się Polonia II wygrywając 3:0 po golach Krzysia Putowskiego, Maćka Krzyny i Antka Odorowskiego.
    Podobnie jak przed dwoma tygodniami podczas turnieju w Sochaczewie półfinał nr 1 był wewnętrzną sprawą ekip polonijnych. Lepsza okazała się drużyna w czarnych trykotach. Wygrała 4:1 po dwóch golach Marka Kwiatkowskiego, Stasia Popławskiego i Wiktora Stojka. Honorowe trafienie dla “białych” zaliczył Maciek Krzyna. Bez dwóch znań byl to najciekawszy mecz w całym turnieju.
    Trzecią lokatę i brązowe medale wywalczyli “biali”, ponownie pokonując Olimpię. Tym razem rezultat końcowy był jeszcze bardziej okazały. Pięciobramkowym łupem podzielili się Michał Tarnowski, Kajtek Mordaka, Krzysiek Putowski, Antek Odorowski i Mikołaj Brzeski. Bardziej zacięta walka towarzyszyła pojedynkowi finałowemu, gdzie rywalem “czarnych” ponownie był UKS Orzeł. I znowu to gospodarze objęli prowadzenie! Nasz zespół długo bił głową w mur. Zasieki rywali udało się skruszyć dopiero minutę przed końcem i o zwycięstwie decydowały rzuty karne. Te lepiej egzekwowali nasi gracze. A potem była już tylko radość ze zwycięstwa i dobrej gry. Najlepszym bramkarzem organizatorzy wybrali Konrada Piskorza.
    Mając nadzieję, że miłe zakończnie roku przełoży się na sukcesy w kolejnym, sztab szkoleniowy Polonii 2001 pragnie złozyć życzenia naszym zawodnikom oraz kibicom ZDROWYCH, PRAWDZIWIE RODZINNYCH I POGODNYCH ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA. Dziękujemy za zaufanie i wsparcie! Do siego roku!