Po spotkaniu z Błękitnymi Raciąż Polonii przyszło zmierzyć się na wyjeździe z zespołem Naprzodu Skórzec. „Czarne Koszule” i tym razem nie zawiodły, pokonując pewnie zespół zajmujący 14 miejsce w tabeli. Tym samym Polonia Warszawa została samodzielnym liderem IV ligi mazowieckiej grupy północnej z dorobkiem 51 punktów.

Pierwszą połowę poloniści natychmiast rozpoczęli od konstruowania akcji na połowie przeciwnika. Wysiłki polonistów przyniosły efekt już w 4 min. w postaci bramki zdobytej przez Dominika Lemanka. Stan prowadzenia podwyższył 17 min. później obrońca Piotr Augustyniak po rzucie rożnym. Wydawało się, że dzisiejszy wynik będzie nokautem dla gospodarzy. Jednak poziom gry pozostawiał do końca I połowy wiele do życzenia.

Mateusz Gliński

Gliński w meczu z Naprzodem (fot. Daniel Es Foto)

Dopiero w II połowie spotkania poloniści znów znaleźli się na fali wznoszącej. W 56 min. bramkarza gospodarzy próbował zaskoczyć Marcin Kruczyk, którego silne uderzenie w ostatniej chwili wybił obrońca Naprzodu z linii bramkowej wprost na rzut rożny. Po tym stałym fragmencie gry swojej szansy nie wykorzystał także Michał Strzałkowski. W 60 min. najskuteczniejszy snajper Polonii znów bliski był podwyższenia prowadzenia, ale piłka po jego strzale głową przeleciała nad poprzeczką. 8 min. później szczęścia próbował znów Lemanek, ale w sytuacji sam na sam stracił piłkę na rzecz bramkarza gospodarzy. Dopiero w 79 min. meczu Adrianowi Ligienzie udało się strzałem zza pola karnego zaskoczyć Marcina Adamiaka. Warto dodać, że bramka padła po rykoszecie, odbijając się od nogi Marcina Kruczyka. Z każdą kolejną minutą poloniści byli coraz bardziej pewni wygranej, co udowodnili zaliczając czwarte trafienie w doliczonym czasie gry. Po wymianie czterech podań przez polonistów w polu karnym Naprzodu, Adamiak skapitulował po raz kolejny, a pewnym strzałem pokonał go tym razem Mateusz Gliński.

12.04.2014
Naprzód Skórzec – Polonia Warszawa 0:4 (0:2)
bramki: Lemanek 4, Augustyniak 21, Kruczyk 80, Gliński 90

Polonia: Paweł Błesznowski – Adam Grzybowski, Piotr Augustyniak, Tony Chukwuemeka, Adenyi Lekan (64. Dawid Klepczyński) – Adrian Ligienza, Wojciech Antczak Ż (84. Damian Maleszyk) – Dominik Lemanek (82. Patryk Strus), Mateusz Gliński, Marcin Kruczyk – Michał Strzałkowski (70. Mateusz Sołtys)

Share

Post Mamy lidera! pojawił się poraz pierwszy w Polonia Warszawa online | Duma Stolicy | Czarne Koszule | KSP.