Strona oficjalna poinformowała, że Vytautas Lukša i Jakub Tosik podpisali kontrakty z Polonią. Litwin związał się z „Czarnymi Koszulami” dwuletnim kontraktem, natomiast Tosik, który powrócił do klubu po nieudanej przygodzie z Karpatami Lwów, podpisał umowę na sześć miesięcy z opcją przedłużenia jej o kolejny rok. 

 Lukša przebywał na testach w Warszawie od 10 stycznia. Podczas swojego pobytu z drużyną strzelił jedną bramkę (w spotkaniu z Podbeskidziem) i zaliczył asystę (przy golu Miłosza Przybeckiego w meczu z Dolcanem Ząbki).  Litwin jest prawym pomocnikiem. Ma na swoim koncie 13 meczów w reprezentacji swojego kraju. Ostatnio grał w w litewskim Ekranasie Poniewież, z którym jako podstawowy zawodnik sięgnął po tytuł mistrza kraju. Lukša przyczynił się do zdobycia trofeum rozgrywając 32 spotkania, w których zdobył 7 bramek.

Tosik jak już wspomnieliśmy grał ostatnio na Ukrainie. W Karpatach rozegrał 6 meczów.

Dominik Budzyński od 5 do 13 lutego przejdzie testy w Stomilu Olsztyn. – Chcemy wypożyczyć go do klubu, w którym będzie grał. Przy obecnej sytuacji kadrowej w bramce, z Sebastianem Przyrowskim i Mariuszem Pawełkiem, uważam, że idealnym wyjściem dla Dominika jest pójście na pół roku do pierwszej ligi. Musimy zainwestować w jego ogranie, bo za pół roku taki bramkarz może nam być potrzebny – mówił Piotr Stokowiec.

24 zawodników powołał Robert Wójcik, trener reprezentacji Polski do lat 16, na konsultację szkoleniową w Kleszczowie. Odbędzie się ona od 20 do 25 lutego. Wśród powołanych znaleźli się poloniści: Adam Ryczkowski i Bartłomiej Skowron.

Źródło: własne / ksppolonia.pl / stomil.olsztyn.pl

Share

Post Lukša i Tosik zawodnikami Polonii! Budzyńskiego sprawdzi Stomil pojawił się poraz pierwszy w Polonia Warszawa online | Duma Stolicy | Czarne Koszule | KSP.