Fan page warszawskiej Polonii poinformował, że Nazar Litun dostał wolną rękę w poszukiwaniu nowego klubu. Ukraińcowi decyzja nie spodobała się. Chciałby zostać w klubie.

Nazar Litun

Nazar Litun (fot. Tadeusz Janiec / dumastolicy.pl)

– Rozmawialiśmy długo i merytorycznie. Nazar nie zgadzał się z naszą decyzją, co dobrze o nim świadczy. Jest bardzo ambitny. My nadal go cenimy. Nie możemy sobie jednak pozwolić na to, żeby taki piłkarz siedział na ławce rezerwowych -powiedział trener Piotr Dziewicki.

Zawodnik pochodzący z Lwowa zyskał sympatię kibiców „Czarnych Koszul” swoją przebojowością i walecznością. Mocno zżył się z klubem, o czym świadczył fakt, że zrezygnował z części swojego wynagrodzenia oraz to jak pozytywnie wypowiadał się o samej Polonii!

Nadal nie wiadomo czy Polonię wzmocnią Tony Uzoma ChukwuemekaAdeniyi Lekan, którzy nadal nie rozwiązali problemów ze swoimi poprzednimi klubami (Bug Wyszków i Concordia Piotrków Trybunalski).

Łatwiej będzie miał Lekan, któremu pieniądze zalega Concordia. Trudniejsze zadanie czeka Uzomę, który jesienią grał w Bugu. Rywale „Czarnych Koszul” muszą zgodzić się na odstąpienie od tzw. „deklaracji amatora”. Niewykluczone, że klub z Wyszkowa będzie chciał za to od Polonii pieniądze, ale „Czarne Koszule” nie zamierzają przeprowadzać transferów gotówkowych.

Kasy z biletami na sparingowy mecz z Avią Świdnik będą otwarte w środę (13-18), czwartek (15-18) i piątek (13-18). Bilety kosztują 10 zł.

Na koniec świetne info z „Gazety Wyborczej”. Czwartoligowa Polonia wzmacnia się organizacyjnie. W środę „Czarne Koszule” finalizują rozmowy z drugim nowym sponsorem. Drugim, bo porozumienie z pierwszym jest już ustalone, a konferencja, na której ujawniona zostaną nazwa i szczegóły współpracy, odbędzie się w pierwszym tygodniu marca.

Nazwy obu firm są nieznane, ale jedna z nich to firma ogólnopolska, która sponsoruje także jeden z ekstraklasowych klubów. Wiadomo, że dwaj nowi sponsorzy pojawią się na koszulkach polonistów – jeden na rękawku, drugi na plecach nad numerem. W wachlarzu sponsorów czwartoligowego klubu będą to ważniejsi sponsorzy.

Źródło: własne / Polonia Warszawa / Gazeta Wyborcza / Czarna Koszula

Share

Post Litun odejdzie? Lekan i Uzuma nadal rozmawiają. Będzie dwóch nowych sponsorów! pojawił się poraz pierwszy w Polonia Warszawa online | Duma Stolicy | Czarne Koszule | KSP.