Wywiadu dla „Przeglądu Sportowego” udzielił Dominik Lemanek. Pomocnik wrócił na Konwiktorską. Jesienią reprezentował barwy Mławianki (rywal naszego klubu w IV lidze). 

Dominik Lemanek

30.03.2014: Dominik Lemanek (fot. Daniel Es Foto)

Lemanek cieszy się ze współpracy z trenerem Piotrem Dziewickim. Czuje się dobrze fizycznie, dzięki czemu z łatwością wychodzą mu efektowne rajdy i dośrodkowania.

Pomocnik, który pamięta czasy Ekstraklasy pokusił się o ocenę Adenyi’ego Lekana, który w sobotę zdobył zwycięską bramkę. – Adeniyi często sprawia wrażenie takiego piłkarza nieokrzesanego, ma czasem problemy z ustawieniem w defensywie, ale jestem przekonany że z każdym meczem pod tym względem będzie lepiej. W ofensywie jego atuty są niezaprzeczalne. Jest bardzo silny fizycznie i ma dobrze ułożoną lewą nogę. W Polsce dobrych lewonożnych graczy jest bardzo mało, więc ktoś taki to skarb dla drużyny – powiedział dla „PS”. Dodał, że nieporadność Nigeryjczyka może być spowodowana tym, że słabo mówi po polsku i może mieć problemy z komunikacją z innymi zawodnikami.

„Leman” twierdzi, że Polonia trzyma kciuki za zawodnikiem Błękitnych, którzy w następnej kolejce będzie podejmował liderującego Buga.

Goście podziękowali za przyjęcie swoich zawodników. W niedzielę do klubu wysłana została wiadomość: – Jako przedstawiciel zawodników Błękitnych Raciąż, Szacunek za doping dla kibiców Polonii. Milo było schodzić przy brawach, nawet jako przegrani… Dzięki! – pisze strona oficjalna.

Mariusz Ujek w meczu w Raciążem pokazał się świetnie na boisku. Po zakończeniu meczu Ujek pokazał, że każdego kibica traktuje bardzo poważnie. Poniżej film, który obrazuje słowa trenera Dziewickiego o wkładzie byłego zawodnika GKS-u Bełchatów w budowę pozytywnej atmosfery na Konwiktorskiej:

Na koniec podsumowanie meczu, okiem rywali: Szkoda tej porażki, ale trzeba przyznać, że Polonia była lepszą drużyną i wygrała zasłużenie. Jednak Błękitni zagrali dobry mecz i z podniesioną głową opuszczali boisko. Ich postawę docenili kibice Polonii, którzy żegnali naszych piłkarzy brawami. Ciekawym obrazkiem była szalona radość graczy i sztabu Polonii. Porównując potencjał obu drużyn, stronę finansową i organizacyjną, to zwycięstwo Polonii było ich obowiązkiem i może dziwić tak szalona radość z minimalnego zwycięstwa. Obserwując z bliska organizację meczu, ilość zaangażowanych w to osób, całą otoczkę meczu, ilość kibiców itd. to widać jaka przepaść dzieli całą ligę i Polonię. Tym bardziej może dziwić to, że warszawianie wcale nie zdominowali rozgrywek. Zwycięstwo cieszy… Polonia rozprawiła się z jednym z bezpośrednich rywali w walce o awans. Dzięki niemu Raciążanie gorzkich żali po wizycie na Konwiktorskiej mogą już długo nie wylewać…

Michał Probierz został nowym trenerem Jagiellonii Białystok. Zastąpi na tym stanowisku Piotra Stokowca, który dzisiaj rozwiązał za porozumieniem stron swój kontrakt – poinformowała oficjalna strona białostockiego klubu.

„Gazeta Wyborcza” podała wyniki plebiscytu na sportowe wydarzenie marca. Aż 64 proc. głosów w plebiscycie zdobył pierwszy mecz Polonii u siebie na wiosnę z KS Łomianki. Trzecie miejsce (6 proc. i 37 głosów) zajęły koszykarskie derby w II lidze między Legią i Polonią. Obydwa kluby po raz pierwszy w historii trafiły na siebie w fazie-play off, a lepsza okazała się Legia, która awansowała do półfinału.

Źródło: własne / Polonia Warszawa / Przegląd Sportowy / Błękitni Raciąż / Jagiellonia Białystok / Gazeta Wyborcza

Share

Post Lemanek po Raciążu. Piękny gest Ujka. Stokowiec zwolniony z Jagiellonii pojawił się poraz pierwszy w Polonia Warszawa online | Duma Stolicy | Czarne Koszule | KSP.