Wczorajszy „Fakt” sporo miejsca poświęca byłemu właścicielowi Polonii Ireneuszowi Królowi. Prokuratura podobno odmówiła wszczęcia śledztwa w jego sprawie. Zabrakło jej dowodów na to, by podejrzewać byłego prezesa „Czarnych Koszul” o działanie na niekorzyść klubu.

Ireneusz Król

Ireneusz Król (fot. ksppolonia.pl)

Doniesienie w sprawie Króla wniósł Stanisław Kogut. Senator z ramienia PiS złożył zawiadomienie w sprawie możliwości działania przez Króla na szkodę spółki. – Z pewnością nie zostawimy tego w ten sposób. Jak tylko dostanę odpowiedź z prokuratury, złożymy kolejne zawiadomienie – mówi „Faktowi” Kogut. – O złożenie doniesienia poprosili kibice Polonii. W świetle ustawy o wykonywaniu mandatu posła i senatora, muszę w takiej sytuacji złożyć wniosek do prokuratury – mówi polityk PiS.

Według artykułu „Faktu” głównym powodem klapy postępowania przeciw Królowi było niestawiennictwo Grzegorza Popielarza, który senatora Koguta poprosił o pomoc. W piśmie od prokuratury, które otrzymał tabloid można przeczytać, że:

Po wpłynięciu zawiadomienia do Prokuratury Rejonowej Warszawa Śródmieście Północ podjęto starania zmierzające do przyjęcia ustnego zawiadomienia od zawiadamiającego o popełnieniu przestępstwa Prezesa Stowarzyszenia Klubu Sportowego Polonia Warszawa 1911-2013 Grzegorza Popielarza, celem uściślenia i ustalenia niezbędnych faktów i okoliczności pozwalających na formalne zainicjowanie postępowania przygotowawczego, jednakże z uwagi na wielokrotne niestawiennictwo Grzegorza Popielarza czynności sprawdzające nie pozwoliły na dokonanie ustaleń pozwalających na wszczęcie śledztwa w sprawie nadużycia uprawnień i niedopełnienie ciążących obowiązków w okresie do dnia 21 czerwca 2013 r. w Warszawie przez prezesa Klubu Sportowego Polonia Warszawa Ireneusza Króla poprzez doprowadzenie do rozwiązania drużyny grającej w Ekstraklasie i zdegradowania jej z powodów pozasportowych do ligi okręgowej, czym wyrządzono Klubowi Sportowemu Polonia Warszawa znaczną szkodę majątkową w kwocie nie mniejszej niż 200 000 zł, tj. o czyn z art. 296 § 1 kk.

 Polonia zrezygnowała z Michała Tomczykowskiego. Wychowanek Polonii, który w poprzednim sezonie występował w Varsovii. Przeszedł całą przedsezonową drogę od pierwszego castingu. Na razie nie wiadomo, gdzie młody napastnik będzie kontynuował swoją karierę. Nie wiadomo jak długo może potrwać przerwa Macieja Biernackiego. Rozgrywającemu „Czarnych Koszul” odnowiła się kontuzja pleców, która zahamowała jego I-ligową karierę kilka lat temu.

Zachęcamy kibiców Polonii do zamówienia relacji SMS z wyjazdowego meczu piłkarzy „Czarnych Koszul” z MKS-em Ciechanów. (sobota, godz. 16.00). Dochód z serwisu zasili podopieczną kibiców Polonii w warszawskim ZOO, czarną jaguarzycę Beatę.

Serwis dostępny jest w dwóch taryfach.

  • Jeśli chcesz otrzymać 3 SMS-owe meldunki z meczu piłkarzy Polonii w Ciechanowie, wyślij SMS o treści MECZ.0709 na nr 72480. Koszt usługi to 2,46 zł. Serwis obejmuje 3 SMS-y w trakcie spotkania.
  • Jeśli chcesz otrzymać 1 SMS-owy meldunek po meczu piłkarzy Polonii w Ciechanowie, wyślij SMS o treści MECZ.0709 na nr 71480. Koszt usługi to 1,23 zł. Serwis obejmuje wysłanie 1 SMS-a z wynikiem spotkania.

Relacja będzie miała charakter testowy, dlatego mogą wystąpić opóźnienia w wysyłaniu sms-ów. Z góry przepraszamy. Więcej tutaj.

Telewizja internetowa ETV przeprowadzi transmisję na żywo z sobotniego meczu 7. kolejki: MKS Ciechanów – Polonia Warszawa. Bezpośredni przekaz ze stadionu miejskiego w Ciechanowie będzie dostępny w wysokiej jakości 1Mbit/s. Spotkanie komentować będzie Łukasz Klufczyński. Transmisja będzie dostępna w formule pay per view – koszt dostępu wyniesie 4zł dla widzów płacących przelewem online oraz 6 zł (7,38 zł z VAT) w przypadku wybrania opcji płatności sms. Kibice zza granicy mają możliwość oglądania transmisji, dzięki udostępnieniu płatności poprzez takie serwisy jak Paypal, czy Skycash. Część dochodu z transmisji zostanie przekazana na rzecz Polonii Warszawa.

To już druga transmisja na żywo, którą zrealizuje ETV. W ubiegłym tygodniu stacja pokazała spotkanie w Raciążu, gdzie Polonię podejmował zespół Błękitnych. Mecz obejrzało blisko 600 widzów – ponad pół tysiąca złotych dochodu z transmisji zostanie przekazane na rzecz Polonii Warszawa. Firma Live Media Production, właściciel telewizji ETV oraz producent internetowych transmisji na żywo i profesjonalnych materiałów wideo, wstępnie planuje zrealizować przekazy na żywo ze wszystkich 16 meczów wyjazdowych Polonii w sezonie 2013/14.

Początek transmisji na żywo o godzinie 15:55. Pierwszy gwizdek sędziego o 16:00. Transmisję będzie można oglądać za pośrednictwem strony internetowej www.etvlive.pl.

Źródło: własne / Emeriten Gang / eTV Live / Fakt

Share

Post Królowi upiecze się. Transmisja z Ciechanowa pojawił się poraz pierwszy w Polonia Warszawa online | Duma Stolicy | Czarne Koszule | KSP.