Polityka Ireneusza Króla doprowadziła jak do tej pory do odciążenia budżetu klubu. Na garnuszku Ślązaka nie znajduje się już Marcin BaszczyńskiTomasz Brzyski, Edgar Çani i Władimir Dwaliszwili.

Na tym jednak może się nie skończyć. Król zdaniem „Faktu” rozważa wycofanie klubu z rozgrywek.  Jeśli zdecyduje się na wycofanie klubu z rozgrywek, wówczas PZPN musiałby zwrócić ogromne dofinansowanie sponsora rozgrywek, a Polonia zainkasowała już znaczną część pieniędzy z Canal+ – około 12 milionów złotych. Składają się na nią transza 3,5 mln złotych za występy w ekstraklasie, prawie 7 mln złotych za transmisje telewizyjne z poprzedniego sezonu i niespełna 1,7 mln złotych za szóste miejsce w lidze w 2012 roku.

Anonimowo dostaliśmy różne zapewnienia. Podobno brane pod uwagę są różne warianty. Na pewno będzie jeszcze ciekawie przy Konwiktorskiej…

Sprawę słownych przepychanek Sebastiana Przyrowskiego z kibicami na Facebooku wziął pod lupę „Fakt”. Chodzi o wpisy dotyczące zarobków bramkarza „Czarnych Koszul”. – Wy tylko pier…olicie o tych pieniądzach! Żal wam du…ę ściska to zapie…alać trzeba było na treningi, a nie pod blokiem stać, albo w domu siedzieć! A czy się zarabia 2300 czy 50 to nic nie zmienia, bo po 8 miesiącach bez wpływów to cud, że jeszcze tu jesteśmy, ale dobrze, że nikt po nas nie będzie płakał jak się rozstaniemy – napisał „Przyroś”.

Bramkarz przyznał także, że źle się czuje z tym, iż czasem popełnia błędy kosztujące zespół utratę bramki.  – A KRETYŃSKIE BRAMKI TO JA PUSZCZAM, A NIE TY PAJACU! – powiedział „bijąc się w piersi”.

Portal „Weszło!” w rozwinięciu publikuje scenkę z Mariuszem Pawełkiem, który ma zdaniem strony większy dystans do siebie. Spotykany na mieście Pawełek odbył z redakcją „Weszło!” następującą rozmowę:

– Po meczu ze Śląskiem ze mną pojechaliście. To był ostatni raz. Obiecałem sobie, że więcej takiej bramki nie puszczę!
– Puścisz, puścisz. Zawsze puszczasz.
– Nie! Więcej nie. Od tamtej pory staram się nie wychodzić na boisko!

W dzisiejszym sparingu Polonii z Koroną wystąpi kolejny testowany zawodnik. Jest to defensywny pomocnik GKS-u Bełchatów, Piotr Piekarski. 19-letni Bełchatowianin ma na swoim koncie 6 występów w T-Mobile Ekstraklasie. Jest etatowym reprezentantem Polski do lat 21. Oprócz niego Piotr Stokowiec będzie nadal sprawdzał Krzysztofa Kopcińskiego Pawła Tarnowskiego.

Źródło: własne / Fakt / Fakt / Weszło!

Share

Post Król się rozmyślił? O dystansie Przyrowskiego i Pawełka… pojawił się poraz pierwszy w Polonia Warszawa online | Duma Stolicy | Czarne Koszule | KSP.