„Czarne Koszule” nie zwalniają tempa i po meczu obfitym zarówno w walkę jak i kontrowersyjne decyzje sędziowskie, odniosły skromne, jednobramkowe zwycięstwo nad zespołem Amatora Maszewo.

Od początku spotkania zdecydowanie dominował na boisku zespół Polonii. Już w 3 min. szansę na zdobycia pierwszej bramki miał Piotr Tyburski, jednak piłka po jego strzale minęła słupek. Za to w 12 minucie sztuka ta udała się Michałowi Strzałkowskiemu, który dostał piłkę w polu karnym, sprytnie zwodami oszukał dwóch obrońców rywala i mocnym strzałem otworzył wynik spotkania. Warto dodać, iż było to 6 trafienie młodego napastnika „Czarnych Koszul”.

Mecz obfitował w walkę, która trwała do ostatniego gwizdka sędziego głównego. Jeszcze w pierwszej połowie sędzia musiał dwukrotnie interweniować, upominając żółtą kartką Tyburskiego i jednego z zawodników z Maszewa. Natomiast, nie obyło się bez kontrowersji w końcówce meczu, kiedy to sędzia nie podyktował ewidentnego rzut karnego po faulu bramkarza gości na jednym z zawodników MKSu.

Zespół Polonii był zdecydowanie lepiej poukładany taktycznie, a zawodnicy przewyższali klasą i wyszkoleniem technicznym graczy Amatora. Poloniści mieli bardzo dużo dobrych, składnych akcji podbramkowych i tylko nieskuteczność w ataku sprawiła, że wynik końcowy na tablicy pozostał jednobramkowy. Nie można też odmówić zaangażowania i ambicji graczom Amatora Maszewo, którzy do samego końca starali się zaliczyć w tym meczu choć jedno trafienie. Najbliżsi osiągnięcia zamierzonego celu byli w 90 minucie, ale bardzo dobrze dysponowany Michał Dudek uratował nam komplet 3-ech punktów, broniąc nogą strzał z kilkunastu metrów.

15.09.2013 – Warszawa
Polonia Warszawa – Amator Maszewo 1:0 (1:0)
bramka: Michał Strzałkowski 12

Polonia: Michał Dudek – Damian Maleszyk, Daniel Grala, Aleksander Fogler, Jacek Karbowniak – Wojciech Antczak (90. Bartłomiej Gołaszewski), Piotr Tyburski Ż, Marcin Kur (46. Michał Jagodziński), Nazar Litun – Michał Strzałkowski (46. Jacek Kosmalski), Marcin Kruczyk (67. Bartłomiej Kucharski)

Źródło: własne

Share

Post Kolejne trzy punkty zostają na Konwiktorskiej. pojawił się poraz pierwszy w Polonia Warszawa online | Duma Stolicy | Czarne Koszule | KSP.