Jacek Kiełb z Polonii oraz Łukasz Teodorczyk z Lecha nie wystąpią w meczu „Czarnych Koszul” z „Kolejorzem”, który odbędzie się w najbliższy piątek w Poznaniu. To efekt umów zawartych między klubami. Przy ustalaniu składu Piotr Stokowiec może już natomiast uwzględniać Adama Kokoszkę, który ma za sobą dwa mecze dyskwalifikacji w związku z czerwoną kartką otrzymaną w grudniowym spotkaniu z Piastem Gliwice.

Wszyscy pamiętają, że zawsze najszybszy w Polonii był Jacek Kosmalski i to zawsze wychodziło w badaniach, ale nikt z tamtych czasów i dziś nie może się równać z Miłoszem – mówi o Miłoszu Przybeckim fizjoterapeuta Polonii Warszawa Jarosław Stec.

Miłosz Przybecki

Przybecki znów najszybszym polonistą (fot. Zbigniew Luchciński / ksppolonia.pl)

W poniedziałek piłkarze „Czarnych Koszul” przeszli badania dynamiki. Biegali krótkie dystanse na 5, 10 i 30 metrów. Usainem Boltem w Polonii okazał się strzelec wyrównującego gola w spotkaniu z Lechią Gdańsk Miłosz Przybecki.

Odpowiedzialny za przeprowadzenie testów Jarosław Stec (po kilku latach wrócił na Konwiktorską) nie chce zdradzić szczegółowych wyników. Sam był jednak zdumiony tym, jaką szybkością po zimowych przygotowaniach dysponuje dopiero wchodzący do drużyny 22-letni napastnik. Bieg na 30 m, czyli najważniejszą część sprawdzianu, pokonał zdecydowanie poniżej czterech sekund. – Dokładnie nie powiem, w jakim czasie przebiegł ten i inne dystanse, ale to był wynik dużo lepszy niż we wrześniu. Nawet mnie tym specjalnie nie zaskoczył, to zawodnik o ogromnych predyspozycjach szybkościowych. Jak kiedyś Kosmalski – opowiada Stec.

Badania szybkościowe dobrze wypadły nie tylko u Przybeckiego. – U wszystkich było nieźle, dużo lepiej, niż było to we wrześniu, kiedy wróciłem do Polonii i zacząłem współpracę z Piotrkiem Stokowcem. Piłkarze wyraźnie poprawili swoje wyniki – opowiada Stec.

Wyróżniali się szczególnie: bramkarz Mariusz Pawełek, środkowi pomocnicy Tomasz Hołota i Łukasz Piątek, a także wypożyczony z Jagiellonii Białystok Piotr Tarnowski. W badaniach nie wziął udziału Paweł Wszołek. Reprezentant Polski miał drobny uraz i choć normalnie trenował, to testy sprinterskie byłyby w jego sytuacji obciążone ryzykiem poważniejszej kontuzji. Do piątkowego meczu z Lechem Poznań ma być w pełni zdrów.

II trybuna (tzw. „kocioł”) na stadionie miejskim w Poznaniu w czasie piątkowego meczu Lecha Poznań z Polonia Warszawa będzie zamknięta. To kara, jaką na klub nałożył wojewoda, za pirotechniczny, zabroniony niestety spektakl podczas ostatniego meczu jesieni na własnym boisku ze Śląskiem.

Jacek Kiełb

Jacek Kiełb w meczu z Lechem nie zagra (fot. Zbigniew Luchciński / ksppolonia.pl)

Sądzę, że jesteśmy już gotowi do tego, by zacząć wygrywać przy Bułgarskiej – mówi trener Lecha Poznań Mariusz Rumak. Na swoim stadionie „Kolejorz” wygrał dotąd tylko dwa mecze w tym sezonie – my jednak liczymy na podtrzymanie dotychczasowej liczby zwycięstw Poznaniaków u siebie, przynajmniej do zakończenia 18 kolejki Ekstraklasy.

Widzę, co dzieje się na przykład w polskiej ekstraklasie, gdzie zaległości finansowe wobec piłkarzy sięgają nawet trzech miesięcy. Świetnym przykładem jest Polonia Warszawa. To chore! Dlaczego miałbym niby chcieć tam grać? – takimi słowami Ben Starosta (11 występów w Ekstraklasie) podsumował możliwość swojego powrotu do Polski. Obecnie Starosta jest zawodnikiem Global FC z Filipin.

Ciekawe, że nawet do tak egzotycznego kraju dotarły informację o problemach finansowych naszego klubu!

Po meczu z Legią Marcin Żewłakow rozwiązał umowę z Koroną Kielce: – Idę do cywila! – podsumował całą sprawę Żewłakow. – Przynajmniej do czerwca mam wolne. Co będzie potem? Jeszcze nie wiem. Jednak zapewniam, że decyzja, którą podjąłem nie była impulsem. Zastanawiałem się nad tym od pewnego czasu – dodał piłkarz.

Podsumowanie ocen piłkarzy Polonii za mecz z Lechią:

4.35 – Aleksandar Todorovski
4.13 – Jacek Kiełb
3.93 – Adam Pazio
3.78 – Martin Baran, Tomasz Hołota
3.57 – Igor Morozov
3.35 – Jakub Tosik
3.30 – Łukasz Piątek
3.22 – Sebastian Przyrowski
2.91 – Paweł Wszołek
2.72 – Daniel Gołębiewski
2.39 – Vytautas Lukša
2.04 – Paweł Tarnowski

Źródła: własne / ksppolonia.pl / 90minut.pl / Przegląd Sportowy / Gazeta Wyborcza / Głos Wielkopolski / 2×45.com.pl

Share

Post Kiełb i Teodorczyk nie zagrają w piątek. Przybecki najszybszy od lat! Lech bez „kotła”. Żewłakow odszedł. pojawił się poraz pierwszy w Polonia Warszawa online | Duma Stolicy | Czarne Koszule | KSP.