Dimitrije Injac nie pojawi się w tym sezonie na boisku. Defensywny pomocnik Polonii Warszawa w trakcie sobotniego sparingu z I-ligową Olimpią Grudziądz zerwał więzadła krzyżowe. Ze zgrupowania we Władysławowie odesłany został kontuzjowany Jacek Kiełb. W ich miejsce na zgrupowanie Polonii w Cetniewie mają przybyć piłkarze na co dzień występujący w drużynie Młodej Ekstraklasy Filip Kowalczyk i Andrzej Krajewski.

Dimitrije Injac

Dimitrije Injac (fot. ksppolonia.pl)

Injac feralnego urazu nabawił się w 5 minucie meczu z Olimpią Grudziądz. W poniedziałek Serb przeszedł badanie rezonansem magnetycznym, które wykazało zerwanie więzadeł krzyżowych w prawym kolanie. Ta diagnoza oznacza, że niespełna 33-letni pomocnik w tym sezonie już nie zagra.

We wtorek zgrupowanie Polonii we Władysławowie opuścił także kontuzjowany pomocnik Jacek Kiełb, który również ma przejść szczegółowe badania lekarskie, które maja wykazać co stało się z kontuzjowaną kostką zawodnika.

W miejsce tych dwóch piłkarzy trener Polonii Piotr Stokowiec powołał zawodników z zespołu Młodej Ekstraklasy Filipa Kowalczyka i Andrzeja Krajewskiego, którzy dojadą dzisiaj do Cetniewa na zgrupowanie pierwszego zespołu Polonii Warszawa. Obaj otrzymają najprawdopodobniej szansę występu w zaplanowanych na środę sparingach z Lechią Gdańsk i Wisłą Płock.

Urodzony w 1996 roku Kowalczyk występuje na pozycji środkowego ofensywnego pomocnika. W rundzie jesiennej debiutował w rozgrywkach Młodej Ekstraklasy, w których rozegrał do tej pory 3 mecze i nie zdobył bramki. Tyle samo występów ma na swoim koncie rok starszy Krajewski, który jest prawym obrońcą.

O niedoszłym transferze Pawła Wszołka do Hanoveru 96 na łamach portalu 2×45.com.pl wypowiedział się Przemysław Michalak, który jak sam przyznaje im więcej szczegółów tym bardziej jestem w stanie zrozumieć piłkarza Polonii Warszawa. Link do całego felietonu podam w komentarzu.

Żródła: własne / ksppolonia.pl / Przegląd Sportowy / 2×45.com.pl

Share