Dziś na stronie oficjalnej Piotr Dziewicki poinformował o ruchach kadrowych w Polonii. Z zespołu odejdzie kolejnych trzech piłkarzy: Daniel GralaRafał Linka Gerry Madden

Daniel Grala

Daniel Grala (fot. polonia.waw.pl)

„Chrumek” bardzo ciepło podziękował Grali, dzięki, któremu obrona Polonii jesienią okazała się najszczelniejszą w IV lidze mazowieckiej („Czarne Koszule” straciły zaledwie 9 bramek). – Chciałbym podziękować Danielowi. Był bardzo pozytywną postacią naszej drużyny. Jestem mu wdzięczny za to, co wniósł do niej pod względem osobowościowym, ale też sportowym. Najlepiej świadczy o tym ostatnim aspekcie to, jak mało bramek straciliśmy. Pozostajemy z kontakcie. Wiemy, że po tym półrocznym pobycie u nas Polonia pozostanie już w sercu Daniela. Zrozumiał też naszą decyzję. Mamy inne pomysły, pojawiają się nowi zawodnicy na środek obrony. Życzymy mu wszystkiego dobrego, jeśli trzeba, będziemy też pomagać w poszukiwaniu klubu. Wiemy, że Daniel spełnia się na uczelni. Trzymamy więc kciuki, żeby teraz dobrze mu poszła sesja – powiedział stronie oficjalnej o odchodzącym Dziewicki.

Z zespołem żegna się także Linka, który kilkukrotnie pojawił się na boisku. On i Grala żegnają się z Polonią definitywnie. Inaczej sprawa wygląda w przypadku Maddena. Amerykanin na pół roku zostanie wypożyczony z „Czarnych Koszul”. – Chcemy, żeby pograł w innym zespole i tam będziemy jego rozwój pilnie obserwować – tłumaczy Dziewicki. Przypominamy, że do tej pory poza wspomnianą wyżej trójką zespół opuścili: Maciej Biernacki, Edgar Ghazaryan, José Álvarez Haya, Maciej Joczys, Jacek Karbowniak, Jacek Kosmalski, Bartłomiej Kucharski, Marcin Kur, Aleksander Majerz i Danilo Rađenović.

Na stronie EKU24.net Dawid Klepczyński twierdzi, że jeszcze w tym tygodniu zostanie nowym piłkarzem „Czarnych Koszul”. – Na testach wypadłem pozytywnie i działacze z Warszawy chcą podpisać ze mną kontrakt. Myślę, że do końca tygodnia wszystkie formalności zostaną załatwione – powiedział EKU24.net Klepczyński. Zdaniem „Klepy” Polonia to perspektywiczny klub, który chce się rozwijać i piąć coraz wyżej. Podoba mu się atmosfera, którą potrafią stworzyć kibice Polonii oraz to, że dzięki dobrym występom przy Konwiktorskiej może wybić się do innego klubu.

Klepczyńskiego cieszy również to, że w klubie będzie grał razem z Adamem Grzybowskim. – W jakimś stopniu przyczyniło się to podjęcia decyzji o podjęciu testów w Polonii. Gdy dowiedziałem się, że „Grzybek” będzie grał w Polonii to pomyślałem, że będzie mi raźniej. W końcu nie raz graliśmy razem w defensywie – uważa Klepczyński.

Strona oficjalna na swoim profilu facebookowym podała, że od poniedziałku z drużyną trenuje nigeryjski obrońca Bugu Wyszków Tony Uzoma Chukwuemeka. 27-latek w przeszłości występował m.in. w Jezioraku Iława i Gwardii Koszalin.

Niespełna 15-letni bramkarz Akademii Piłkarskiej MKS Polonia Tomasz Kucz wrócił z Niemiec, gdzie przez pięć dni trenował w szkółce czołowego klubu Bundesligi. O pobycie naszego zdolnego wychowanka w Bayerze 04 Leverkusen opowiada stronie oficjalnej koordynator grup młodzieżowych w Polonii Michał Maliszewski. – (…) naszym celem była chęć sprawdzenia, jak Tomek wypadnie na tle graczy z Bayeru 04. Trzeba pamiętać, że ważnych decyzji w wielkich klubach nie podejmuje jeden człowiek, a sztab ludzi. Panuje żelazna zasada, że zawodników transferowanych z zagranicy, którym trzeba wszystko zapewnić, ściąga się pod kątem gry w starszym roczniku, może drugiej drużyny, a kiedyś w pierwszym zespole. Poprzeczka jest tam więc zawieszona na najwyższym poziomie. Tomek, to przecież chłopiec urodzony w roku 1999, ma sporo czasu przed sobą, czas nauki w szkole, czas szkolenia piłkarskiego. Wiemy doskonale, że jest wiele elementów nad którymi Tomek musi jeszcze pracować – zapewnia Maliszewski.

Zajęcia w Leverkusen z naszym bramkarzem prowadził m.in. szef trenerów bramkarzy Bayeru 04, ale także szkoleniowiec bramkarzy pierwszego zespołu David Thiel. To on odkrył talent Bernda Leno, 21-letniego bramkarza, który został odkryciem pierwszej rundy sezonu w Bundeslidze. Na koniec pobytu w Niemczech bramkarz Polonii otrzymał rękawice od Leno i bluzę z numerem „1″. – Nic nie wiadomo, co dalej, niemniej jednak jesteśmy w stałym kontakcie z Bayerem – kończy Maliszewski.

Mariusz Pawełek zadebiutował w Adana Demirspor Kulübü w przegranym 0-1 spotkaniu 23. kolejki tureckiej drugiej ligi z Balıkesirspor Kulübü. Polski bramkarz rozegrał całe spotkanie. Michał Gliwa podpisał trzyletni kontrakt z wicemistrzem Rumunii Pandurii Târgu Jiu – poinformował na Twitterze dziennikarz Krzysztof Stanowski. W obecnych rozgrywkach rumuńskiej ekstraklasy Pandurii zgromadziło 34 punkty i zajmuje czwarte miejsce w tabeli.

Pomoc prawna dla naszych kibiców. PILNIE potrzebna pomoc finansowa. Osoby, które pomagają Polonii jak mogą tym razem same potrzebują pomocy. Od kilku miesięcy trwają sprawy sądowe, w których oskarżeni są nasi kibice m.in za Łomianki, gdzie bezpodstawnie zatrzymano kilku naszych kibiców, czy też za Płudy, gdzie złożone są apelacje od wyroków sądu. Do połowy marca potrzebna jest kwota 6500 zł. Liczy się każda złotówka.

Numer konta do wpłat: 70 1140 2004 0000 3102 7428 2850. W tytule „pomoc prawna”.

Źródło: własne / Polonia Warszawa / EKU24.net

Share

Post Dziewicki pożegnał trzech. Powita Klepczyńskiego? Zbiórka na kibiców w potrzebie pojawił się poraz pierwszy w Polonia Warszawa online | Duma Stolicy | Czarne Koszule | KSP.