Po spotkaniu z Avią na łamach „Gazety Wyborczej” wypowiedział się trener „Czarnych Koszul” Piotr Dziewicki. Dziewicki ocenił okres przygotowawczy (sparingi oraz treningi podczas obozu w Gniewinie).

Piotr Dziewicki

Piotr Dziewicki (fot. Kwikster / dumastolicy.pl)

Jesteśmy pod wielkim wrażeniem pracy, jaką wykonali nasi zawodnicy w czasie zimowych przygotowań. Bardzo mocno przepracowaliśmy ponad siedem tygodni, więc jest to dużo czasu. Obciążenia zwiększaliśmy stopniowo, a moment kulminacyjny mieliśmy przed sparingiem z Pilicą Białobrzegi (22 lutego – red. „GW”), gdzie faktycznie wyglądaliśmy najsłabiej fizycznie. Teraz mamy dwa tygodnie, by doprowadzić organizmy do świeżości, by zawodnicy czuli się lekko i przyjemnie – powiedział szkoleniowiec „Czarnych Koszul”.

„Chrumek” bardzo zadowolony jest z dotychczasowych wzmocnień zespołu (Mariusz Ujek, Dominik Lemanek, Mateusz Gliński, Adam Grzybowski i Adrian Ligienza). Liczy jednak na to, że niebawem kontrakty podpiszą także: Piotr Augustyniak, Adeniyi Lekan i Tony Uzoma Chukwuemeka. – Jeśli chodzi o jakość i ilość, to ona świetnie się uzupełnia, uważam, że skład mamy absolutnie optymalny. Myślimy też, by do seniorskiego zespołu wprowadzać najbardziej gotowych do tego chłopaków z rocznika 1995 – tłumaczy trener Polonii.

Dziewicki zdradził także jak będą wyglądały ostatnie dni przed meczem z Bugiem Wyszków. – Wkraczamy w mikrocykl startowy, obciążenia dozowane będą pod kątem tego, by piłkarze łapali świeżość, co jednak nie oznacza, że będziemy lekko trenować. Zajęcia będą krótsze, ale bardziej dynamiczne.

Nowym piłkarzem Stali Rzeszów został Szymon Kaźmierowski. 26-letni napastnik od stycznia trenował z rzeszowskim drugoligowcem.

Źródło: własne / Gazeta Wyborcza

Share

Post Dziewicki liczy na dobrą postawę wiosną. pojawił się poraz pierwszy w Polonia Warszawa online | Duma Stolicy | Czarne Koszule | KSP.