Stało się faktem! Władimir Dwaliszwili zostaje w Warszawie. Będzie reprezentował barwy warszawskiej Legii. Piłkarz będzie grał z numerem „13″. Dwaliszwili związał się z Legią dwuipółletnim kontraktem. 

Władimir Dwaliszwili

Władimir Dwaliszwili już w Legii (fot. Paweł Grabowski)

„Weszło!” poinformowało, że Gruzin odszedł za 500 tys. euro. Do tego dochodzi bonus, który dostanie Ireneusz Król. Przy kwocie są tu jednak rozbieżności (niektórzy twierdzą, że chodzi o 200 tysięcy euro, inni – że 100 tysięcy euro plus 10 procent następnego transferu, jeszcze inni – że nie ma już żadnego dodatku). Dwaliszwili zarabiać ma 220 tysięcy euro rocznie, czyli mniej więcej tyle, ile dostawał w Polonii.

Uroczyste podpisanie umowy odbędzie się o 20:00 w siedzibie Legii. Piłkarz nie trenował dziś z Polonią na hali na Bemowie. Na Łazienkowskiej przechodził testy medyczne.

Piłkarz jest drugim zawodnikiem „Czarnych Koszul”, który w tym okienku transferowym opuścił nasz zespół. Jako pierwszy „Wojskowych” wzmocnił Tomasz Brzyski. Po odejściu „Lado” pozostało dwóch napastników: Daniel Gołębiewski Łukasz Teodorczyk. Ten drugi ma szansę przejść jeszcze do Lecha…

Treningi z drużyną wznowili za to Đorđe Čotra, Łukasz Piątek, Adam Kokoszka i Aleksandar Todorovski, którzy przedwcześnie opuścili zgrupowanie „Czarnych Koszul” w Turcji. Nie wiadomo jeszcze, czy będą do dyspozycji trenera Piotra Stokowca w rundzie wiosennej.

Źródło: własne / Weszło! / Gazeta Wyborcza / Legia.com

Share

Post Dwaliszwili przeszedł do Legii! pojawił się poraz pierwszy w Polonia Warszawa online | Duma Stolicy | Czarne Koszule | KSP.