Nowym piłkarzem Legii Warszawa ma dzisiaj zostać Władmir Dwaliszwili. Gruzin ma już zaplanowane badania medyczne. Jeśli te nie wykażą żadnych nieprawidłowości, o godz. 20:00 dojdzie do podpisania umowy. PZPN zapewnił już piłkarza, że unieważni jego umowę z „Czarnymi Koszulami”. Prezes Polonii Ireneusz Król oddał Dwaliszwiliemu tylko część należnych pieniędzy.

Władimir Dwaliszwili

„Dwaliszwili na Legii” (fot. Tadeusz Robaszyński-Janiec)

Gazeta Wyborcza zastanawia się jakim składem może wyjść Polonia w pierwszym meczu rundy rewanżowej przeciwko Lechii Gdańsk. Po długich wywodach dziennikarze ustalili, że najprawdopodobniej jedenastka będzie wyglądać tak:

Mariusz Pawełek Jakub Tosik, Wojciech Szymanek, Igor Morozow, Adam Pazio Paweł Wszołek, Martin Baran, Tomasz Hołota, Miłosz Przybecki (Vytautas Lukša) – Daniel Gołębiewski, Łukasz Teodorczyk.

Jeśli nie wróci żaden z piłkarzy, którzy wyjechali ze zgrupowania w Turcji to w wyjściowym składzie może nastąpić jedna zmiana i w bramce wystąpi Sebastian Przyrowski.

Piotr Stokowiec

Stokowiec znów ma problemy (fot. Zbigniew Luchciński / ksppolonia.pl)

„Gazeta Wyborcza” zapytała Piotra Stokowca o sytuację w klubie: – Sytuacja jest specyficzna i trudno mi sensownie się wypowiadać. Niezależnie od tego, co się wydarzy za tydzień, za miesiąc, za dwa, to odpowiedzialnością za przygotowania zespołu obarczony zostanie zawsze trener. Wszyscy zapomną o tym, co się dzieje teraz, i będą szkoleniowca rozliczać za końcowy wynik. Nie muszę jednak ukrywać, że mamy wielkie problemy, by poskładać tę drużynę.

Pracowaliśmy solidnie, ale co tu mówić o przygotowaniach, skoro dwa tygodnie przed pierwszym meczem ligowym traci się istotną część drużyny. Można wymyślać dyplomatyczne wyjaśnienia, rozmawiać o sparingach, taktyce, ale chyba lepiej tego wszystkiego – z tego właśnie powodu – nie komentować.

W ostatnich dniach bardzo dużo mówiło się o coraz bardziej prawdopodobnym przejściu Łukasza Teodorczyka do Lecha Poznań jeszcze przed startem rundy rewanżowej. Głos w sprawie zabrał sam Ireneusz Król, który nie zostawił sympatykom Kolejorza żadnych złudzeń.

Prezes Polonii Warszawa dał jasno do zrozumienia, że Teodorczyk trafił na Bułgarską dopiero w lipcu, a wszelkie próby jego wcześniejszego wykupienia nie mają żadnych szans powodzenia. – Nawet jak dadzą 10 mln euro, to się nad tą propozycją nie pochylę – powiedział Król.

Czy to oznacza, że Teodorczyk rundę wiosenną spędzi przy Konwiktorskiej? W Poznaniu mimo wszystko się nie poddają i na dniach złożą w sprawie napastnika stosowną ofertę. Niewykluczone, że oglądający każdą złotówkę z dwóch stron Król jednak się ugnie i pozwoli na wcześniejsze odejście „Teo”.

Paweł Wszołek miał w zimowym okienku transferowym trafić do Hanoveru 96. Jak wiemy z tego transferu nic nie wyszło (no może po za niesmakiem). Jednak inny młody człowiek, w przeszłości związana z Polonią Warszawa, trafił zimą do Hanoveru. Mowa tu o drugim trenerze występującej w III lidze mazowiecko-łódzkiej, Legionovii Legionowo Marcinie Płusce, który w przeszłości odbywał praktyki w Polonii Warszawa, gdzie pomagałem przy szkoleniu zawodników z rocznika 94, a ostatnio odbył staż u boku trenera Hanoveru 96 Mirko Slomki. Obszerny wywiad z tym 24-letnim trenerem dostępny jest TUTAJ.

„Sportowe Fakty” publikują dzisiaj rozmowę z Andrzejem Dankiem, prezesem Sandecji Nowy Sącz, który przyznaje, że prowadzi rozmowy z Józefem Wojciechowskim w sprawie inwestycji milionera w Nowosądecki klub. Możliwość inwestycji spowodowana jest nowym interesem, który były sponsor Polonii rozkręca w Krynicy, a za całą sprawą stoi blisko związany z Wojciechowskim Józef Oleksy.

Źródła: własne / 90minut.pl / Gazeta Wyborcza / Przegląd Sportowy / Piłka Nożna / Sportowe Fakty

Share

Post Dwaliszwili od 20:00 w Legii? Król nie puści Teodorczyka wiosną! pojawił się poraz pierwszy w Polonia Warszawa online | Duma Stolicy | Czarne Koszule | KSP.