W wyniku gwałtownego załamania pogody mecz Polonii z Mazurem w Gostyninie musiał zostać przerwany, a w ostatecznym rezultacie zakończony już w 60 min. spotkania. MZPN wyznaczył termin rozegrania ostatnich 30 min. tego spotkania na 4 czerwca br. Poloniści po nie najlepszym meczu z Ostrovią tym razem jednak nie zawiedli i wywieźli z Gostynina komplet punktów.

Przez cały mecz przewagę mieli podopieczni trenera Piotra Dziewickiego. W 66 min. bramkarza gospodarzy próbował pokonać Tony Chukwuemeka, ale piłka po jego główce minęła poprzeczkę. Szczęścia próbował także Michał Strzałkowski, lecz piłka po jego strzale w 68 min. spotkania, trafiła obok słupka. Popularnemu „Strzale” wreszcie udało się przełamać strzelecką niemoc, co udokumentował zdobywając swoją 17 bramkę w sezonie. Jego jedyny gol z 87 min. spotkania zagwarantował zwycięstwo „Czarnym Koszulom”. Tym samym poloniści znów zajęli pozycję lidera tabeli z przewagą 1 punktu nad Bugiem Wyszków.

04.06.2014 Gostynin
Mazur Gostynin – Polonia Warszawa 0:1
bramki: Michał Strzałkowski 87

Polonia: Paweł Błesznowski – Adenyi Lekan, Tony Chukwuemeka, Aleksander Fogler, Piotr Tyburski – Dominik Lemanek,  Adrian Ligienza, Mateusz Gliński, Patryk Strus – Mariusz Ujek – Michał Strzałkowski

Źródło: własne

Share

Post Duma Stolicy znów na szczycie tabeli. pojawił się poraz pierwszy w Polonia Warszawa online | Duma Stolicy | Czarne Koszule | KSP.