Finansowa ofensywa „Czarnych Koszul” trwa. Po pozyskaniu Skoku Wołomin Polonia znalazła nowego sponsora. Będzie nim producent okien firma Drutex z Bytowa. 

Drutex

Drutex nowym sponsorem Polonii

Nazwa firmy pojawiła się już w zakładce sponsorzy na stronie oficjalnej „Czarnych Koszul”, logo znajdzie się również na koszulkach piłkarzy najprawdopodobniej już podczas sobotniego meczu z Mazurem Gostynin na Konwiktorskiej (początek, godz. 18:30).

Prezes Drutexu Leszek Gierszewski przyszedł na Konwiktorską na mecz z Czarnymi Węgrów, przyprowadzony przez jednego z kibiców, potem wydał dyspozycję działowi marketingu, by podpisać kontrakt. Drutex do końca sezonu będzie wystawiać na stadionie na Nowym Mieście baner i balon reklamowy. Logo firmy nie pojawi się na koszulkach piłkarzy, od środy widnieje za to na stronie oficjalnej klubu. – To dla nas typowo reklamowa umowa, z której jesteśmy bardzo zadowoleni – stwierdził w „Gazecie Wyborczej” Paweł Olczak.

Oprócz dwóch wspomnianych wyżej firm partnerem Polonii są dwie medialne firmy – stacja Orange Sport i telewizja internetowa ETV oraz Muzeum Powstania Warszawskiego.

Pod względem wynajdywania sponsorów w IV lidze obecny zarząd „Czarnych Koszul” jest dużo bardziej skuteczny niż w ekstraklasie. Przez ostatnie lata, gdy klub występował w najwyższej polskiej lidze, Polonia dostawała pieniądze niemal wyłącznie od właścicieli – Józefa Wojciechowskiego, wcześniej od Jana Ranieckiego, a także z tytułu praw telewizyjnych. Umowy zewnętrzne zapewniały niewielkie środki, najczęściej miały charakter barteru. Z kolei dla Ireneusza Króla, ostatniego z właścicieli, to klub z Warszawy był źródłem pozyskiwania pieniędzy, a nie odwrotnie.

Nowa Polonia wciąż jeszcze nie rozwiązała kwestii właściciela. Dziś jest nim stowarzyszenie MKS Polonia. W planach jest połączenie wszystkich działających wokół klubu stowarzyszeń w spółkę akcyjną. Co jakiś czas odbywają się rozmowy, jaką formułę prawną i biznesową nadać temu przedsięwzięciu, dzięki której w przyszłości udałoby się łatwiej pozyskiwać sponsorów. Do dziś nie osiągnięto jednak porozumienia. – Ale wszystko idzie w dobrym kierunku – zapewnia w „GW” jeden z przedstawicieli Stowarzyszenia Klubu Sportowego Polonia Warszawa.

Źródło: własne / Polonia Warszawa / Gazeta Wyborcza

Share

Post Drutex pomoże Polonii! pojawił się poraz pierwszy w Polonia Warszawa online | Duma Stolicy | Czarne Koszule | KSP.