Sprawę długów Ireneusza Króla wobec piłkarzy poruszono dziś w magazynie „Café Futbol”. Według informacji przedstawionych na antenie wychodzi, że prezes nie płaci od 6 miesięcy piłkarzom. Według naszych informacji Władimir Dwaliszwili, wbrew temu co mówił Król, nie otrzymał pieniędzy, o których właściciel Polonii mówił niedawno w prasie. 

Mecenas Agata Wantuch pokreśliła, że pieniądze nie zostały przelane na jej konto. Król ewidentnie kłamał. Pani adwokat wniosła do sądu pozew z żądaniem odszkodowania. Poza zwrotem pieniędzy pokrzywdzeni chcą ukarania „Czarnych Koszul” zakazem transferowym. Takie działanie mogłoby zatrzymać klub przed zestawieniem podstawowej jedenastki. Takie zastraszenie jest jednak mało realne, bo do czasu wydania wyroku Polonia raczej nie będzie miała z tym problemu.

W klubie twierdzą, że do środy nie zamierzają się wypowiadać na tematy zaległości. We wtorek do Polski wraca Król i wtedy zajmie się tłumaczeniem swojej wersji wydarzeń.

Z naszych informacji wynika, że piłkarze nie otrzymują na czas pieniędzy. To nie tylko problem najlepiej opłacanych zawodników, ale też tych zarabiających po kilka tysięcy zł. Spóźnienie jest oczywiście mniejsze (od miesiąca do dwóch), ale nie jest to żadne pocieszenie.

Adam Kokoszka w programie przyznał, że jeśli do czasu rozpoczęcia procesu pieniądze wpłyną na konta zawodników pozew zostanie cofnięty.

Łukasz Teodorczyk podtrzymuje, że wiosną będzie występował przy Konwiktorskiej. Będzie dawał z siebie wszystko i na pewno nie odstawi nogi.

Z naszych źródeł wynika, że suma przeznaczona przez zawodników na turniej kibiców podania przez Michała Listkiewicza jest wyższa. Sięga ona 460 zł, a nie 60 zł, tak jak informował „Super Express”.

Źródło: własne / Café Futbol

Share

Post Długi Króla omawiano w Café Futbol… Piłkarze byli bardziej hojni? pojawił się poraz pierwszy w Polonia Warszawa online | Duma Stolicy | Czarne Koszule | KSP.