Decyduje się przyszłość Polonii Warszawa
Mecz o przyszłość Polonii rozgrywa się nie tylko na boisku, ale również poza nim.
Marek Tronina – pełnomocnik Wielkiej Polonii i MKS po analizie sytuacji, rozmowach z Biurem Sportu, PZPN, MZPN opracował docelowy model funkcjonowania nowej, odradzającej się i profesjonalnie zarządzanej Polonii.
Całość opracowania znajdziecie pod tym adresem:
http://wielkapolonia.pl/biuletyn/403-koncepcja-reorganizacji-dzialan-klubu-polonia-warszawa

Ten model jest w zgodzie z wytycznymi Supporters Direct oraz ze wszelkimi przepisami prawnymi i związkowymi.
Alternatywą dla tej koncepcji jest otwarcie się MKS na społeczność. Tzn. umożliwienie społeczności polonijnej wyboru władz i współdecydowania o losie klubu.

W czwartek (03.04.2014) ma być zorganizowane spotkanie Zarządów MKS i WP. Chcemy, aby MKS jasno określił się czy kontynuuje współpracę czy zrywa rozmowy i staje po drugiej stronie barykady.

My walczymy o to, aby Polonia, która gra obecnie w IV lidze dzięki Waszej ofiarności nie została rozwiązana. Odrzucamy sugestie p. Janusza Kołakowskiego (członka Zarządu MKS), abyśmy sobie kupowali licencję. NIE. Nie będzie żadnego kupowania licencji. Nie chcemy też, aby o przyszłości Polonii – o jej likwidacji, kondycji finansowej decydowało wyłącznie grono 7 osób z Zarządu MKS http://polonia.waw.pl/zarzad/ . Tym bardziej, że te osoby dopuściły do kilkudziesięciotysięcznej dziury budżetowej na początku roku. Polonia nie powinna być zawłaszczana przez wąskie grono ludzi. To jest wspólne dobro wielu tysięcy ludzi. Pamiętajcie o tym!

Zadawajcie pytania. To są często bardzo skomplikowane sprawy. Z chęcią na wszystko odpowiemy.