Obrońca Đorđe Čotra rozwiązał kontrakt z Polonią Warszawa – informuje „Przegląd Sportowy”. Serb grał w stołecznym klubie przez dwa lata, w tym czasie rozegrał 34 mecze w ekstraklasie. Jak podaje „Przegląd Sportowy” zawodnik ma w dniu dzisiejszym związać się kontraktem z innym klubem Ekstraklasy Zagłębiem Lubin. Zagłębie potrzebuje lewego obrońcy, odkąd Costa Nhamoinesu ogłosił, że nie przedłuży wygasającej w czerwcu umowy.

Łukasz Teodorczyk

Teodorczyk już w Lechu (fot. Jakub Szymczak / lechpoznan.pl)

Po przenosinach do Poznania pierwszych wywiadów udziela Łukasz Teodorczyk. Młody napastnik stwierdził m.in. – Po tym, jak usłyszałem, że prezes nie odda mnie nawet za 10 milionów euro, nieco się przestraszyłem, choć nie brałem tych słów na serio. Ciężko pracowałem i wierzyłem w powodzenie całej sprawy.

Teodorczyk odniósł się również do oczekiwań jakie są przed nim stawiane (aby dorównał Robertowi Lewandowskiemu i Artjomsowi Rudņevsowi): – Dobrze wiem, jakie są oczekiwania, wymienieni piłkarze robią furorę na Zachodzie. Pewnie, że chciałbym iść ich ścieżką, lecz na razie podchodzę do wszystkiego z chłodną głową. Wiem jednak, że jeśli będę ciężko pracował, to wszystko przyjdzie z czasem – powiedział piłkarz.

W każdej wiosennej kolejce ekstraklasy jeden z meczów będzie prowadziło sześciu arbitrów. Na pierwszy ogień idzie spotkanie Podbeskidzie – Jagiellonia w najbliższą sobotę.

Trudno stwierdzić, czy dodatkowi sędziowie są potrzebni. Zdania na ten temat są podzielone. We Włoszech ten pomysł wchodzi w życie, Anglicy kompletnie z tego zrezygnowali.

Na chwile obecną nie ma informacji, czy zobaczymy 6 sędziów podczas, któregoś ze spotkań Polonii Warszawa.

Były pomocnik Polonii Warszawa Radosław Majewski zdobył trzy bramki w wygranym przez Nottingham Forest 6:1 wtorkowym meczu z Huddersfield Town w Championship. Były piłkarz Polonii Warszawa już do przerwy ustrzelił hat-tricka (bramki strzelał w 21, 37 i 43 minucie), a po przerwie zaliczył jeszcze asystę przy bramce na 5:1. To jego pierwsze trafienia w tym sezonie. W klasyfikacji kanadyjskiej do tej pory nasz rodak miał tylko trzy asysty, teraz więc znacznie poprawił statystyki. Skrót z meczu Nottingham Forest vs Huddersfield Town dostępny poniżej.

Źródło: własne / Przegląd Sportowy / 90minut.pl / Piłka Nożna / 2×45.com.pl

Share

Post Čotra odszedł z Polonii… do Zagłębia? „Teo” chce jak „Lewy”. Popis Majewskiego! pojawił się poraz pierwszy w Polonia Warszawa online | Duma Stolicy | Czarne Koszule | KSP.