Sytuacja zawodników, którzy są wierzycielami klubu stała się ciekawa. Dzisiejsza „Gazeta Wyborcza” pisze, że Władimir DwaliszwiliĐorđe Čotra, Adam Kokoszka, Łukasz Piątek, Sebastian Przyrowski i Aleksandar Todorovski mają oficjalny urlop do środy. Wczoraj na Konwiktorskiej pojawił się Przyrowski. Golkiper „Czarnych Koszul” jako jedyny z całego grona rozmawiał z prezesem i dostał zgodę na poszukiwania nowego klubu. „GW” podaje, że „Przyroś” obciąża budżet klubu pensją wynoszącą ok 75 tys. zł miesięcznie. 

Co do urlopu ma służyć temu, aby zawodnicy uspokoili się i aby sytuacja została wyjaśniona, ale mogą też w każdej chwili odejść, jeśli tylko znajdą sobie nowy klub. Wyjątkiem pozostaje Dwaliszwili, wobec którego Król większą część zaległości uregulował, choć zaprzecza temu reprezentująca piłkarzy mecenas Agata Wantuch. Gruzina Polonia chciałaby sprzedać.

 – Moi klienci bardzo długo byli cierpliwi. Pierwsze wezwania do klubu o spłatę należności wysłaliśmy już pod koniec grudnia. Na początku stycznia zawarliśmy porozumienie, daliśmy Polonii 30 dni na rozwiązanie sprawy. Mamy pisemną deklarację prezesa Króla, że do 6 lutego pieniądze wpłyną na konto. Skoro nie zrobił tego do tej pory, nie wierzymy, że nagle coś się zmieni. Było na to wystarczająco dużo czasu – twierdzi w „Fakcie” mec. Wantuch.

Zgodnie z uchwałą zarządu PZPN z 2002 roku, jeśli klub zalega z płatnościami przez trzy miesiące, można wystąpić o rozwiązanie umów. Zwróciliśmy się już z takimi wnioskami do Polonii, Izby ds. Rozwiązywania Sporów Sportowych przy PZPN i Komisji Ligi Ekstraklasy SA. Wnioski dotyczą także pozbawienia klubu licencji i zakazu dokonywania transferów – tłumaczy mec. Wantuch. Członkowie komisji rozpatrzą wnioski w najbliższych dniach.

Według tabloidu jeśli Król w najbliższych dniach spłaciłby całość zadłużenia, to jest szansa, że zbuntowani zawodnicy zostaną przy Konwiktorskiej do końca sezonu. Dzisiaj nic nie wskazuje jednak na takie rozwiązanie…

Polonia zalega nie tylko zawodnikom. Nie reguluje na bieżąco płatności za stadion. – Są zaległości, ale są też terminy ich zapłaty. Jesteśmy w stałym kontakcie z prezesem – powiedział „Wyborczej” Janusz Kopaniak, dyrektor właściciela obiektu przy ul. Konwiktorskiej Warszawskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Łukasz Teodorczyk

Król sprzeda Teodorczyka? (fot. Lugher77 / dumastolicy.pl)

Właściciel Polonii może zarobić jeszcze na Łukaszu Teodorczyku. Wart 150 tys. zł ekwiwalent za wyszkolenie Teodorczyka to niejedyne pieniądze, jakie zaproponował Polonii Warszawa poznański Lech, by pozyskać tego piłkarza już zimą. Nieoficjalnie wiadomo, że negocjacje rozgrywają się wokół kwoty ok. 400 tys. zł.

Według portalu Ekstraklasa.net wzorem Premiere League kluby T-Mobile Ekstraklasy będą musiały przestrzegać nowych wymogów finansowych. To krok w dostosowywaniu się do zasad Finansowego Fair Play UEFA. – Anglicy pokazują, że sprawne zarządzanie w piłce przypomina partię szachów. Wygrywa ten kto, przewidzi kilka zdarzeń do przodu. Zachowując skalę, tendencję coraz baczniejszego przyglądania się klubowym budżetom należy przenosić na polski grunt. Trudno sobie bowiem wyobrazić, aby w klubach Premier League dochodziło do sytuacji, w której czołowi zawodnicy opuszczają zgrupowanie zespołu ze względu na wielomiesięczne zaległości płacowe – komentuje Bogusław Biszof, prezes zarządu Ekstraklasy SA.

Ekstraklasa SA opublikowała szczegółowy terminarz 18. kolejki rozgrywek T-Mobile Ekstraklasy. „Czarne Koszule” w tej serii gier zmierzą się na własnym stadionie z Wisłą Kraków. Spotkanie zostanie rozegrane w sobotę, 9 marca, o godzinie 18:00.

Źródło: własne / Gazeta Wyborcza / Fakt / Ekstraklasa.net / ksppolonia.pl

Share

Post Buntownicy na urlopach! Król spłaci ich z kasy za transfery Dwaliszwiliego i Teodorczyka? pojawił się poraz pierwszy w Polonia Warszawa online | Duma Stolicy | Czarne Koszule | KSP.