We wczorajszym sparingu GKSu Bełchatów z Motorem Lublin bramki „Brunatnych” bronił Dominik Budzyński, który może zostać wypożyczony do klubu z Bełchatowa.  Budzyński rozegrał 90 minut (grano 4×30 minut) i puścił 2 bramki. Jego zmiennik Wiktor Baranowski (który zagrał w ostatniej 30-minutowej części meczu) nie musiał wyjmować piłki z bramki. Mecz zakończył się wygraną GKSu 4:2.

Dominik Budzyński

Dominik Budzyński (fot. Zbigniew Luchciński ksppolonia.pl)

Co ciekawe młody bramkarz Polonii nie był wczoraj daleko od pierwszej drużyny „Czarnych Koszul” bo sparing Bełchatowa został rozegrany w Kleszczowie, czyli w tym samym mieście, w którym wczoraj mecz kontrolny z Podbeskidziem rozgrywali piłkarze Polonii.

Odnośnie wczorajszej absencji Władimira Dwaliszwiliego, który nie wyjechał z drużyną na sparing na łamach Gazety Wyborczej wypowiedział się rzecznik Polonii Warszawa Adam Drygalski: – Załatwia formalności paszportowe. Wolimy, żeby jeden dzień nie było go z nami, a potem przez dwa tygodnie trenował z drużyną w Turcji.

Przegląd Sportowy publikuje dzisiaj giełdę transferową. Odnośnie Polonii zamieszczono następujące zestawienie. Według gazety do zespołu trafią Martin Baran (O, Słowacja, Polonia Bytom), Igor Morozov (O, Estonia, Levadia Tallin/EST, obaj wolny transfer), Konrad Wrzesiński (P), Michał Olczak (B, obaj zespół ME). Bliscy przyjścia są: Daniel Ciach (O, Warta), Krzysztof Kopciński (P, Znicz), Antonio Michajłow (N, Bułgaria, Septemvri Simitli/BGR), Jakub Tosik (O/P, Karpaty Lwów/UA, wszyscy wolny transfer), Vytautas Lukša (P, Litwa, Ekranas Poniewież/LTU)

Odejść mogą: Edgar Çani (N, Albania, Catania/ITA), Đorđe Čotra, (O, Serbia, Lech), Dwaliszwili (N, Gruzja, Qarabağ Ağdam/AZE), Siergiej Goliatkin (O, Rosja, rozwiązanie kontraktu), Mariusz Pawełek (B, Konyaspor Kulübü/TUR, 300 tys.), Łukasz Teodorczyk (N, Lech, 250 tys., podpisał kontrakt obowiązujący od 1 lipca)

Nie możemy potwierdzić informacji o tym, że z klubem związał się już Martin Baran. Jednak z otrzymanych informacji wynika, że NAJPRAWDOPODOBNIEJ drogi Ciacha i Polonii Warszawa nie zejdą się tej wiosny.

Wczoraj informowaliśmy, że Patryk Aleksandrowicz (były piłkarz m.in. Polonii Warszawa) rozwiązał kontrakt z występującym w drugiej lidze greckiej klubem AÓ Ethnikós Gázoros. Dzisiaj możemy dodać, że ten 29-letni pomocnik związał się z innym greckim drugoligowcem AÉ Lárissas.

Źródła: własne / Gazeta Wyborcza / Przegląd Sportowy / gksbelchatow.com / 90minut.pl

Share

Post Budzyński zagrał w sparingu Bełchatowa i puścił dwie bramki pojawił się poraz pierwszy w Polonia Warszawa online | Duma Stolicy | Czarne Koszule | KSP.