Zwycięstwami w Łomiankach (zweryfikowanego później jako walkower na rzecz Polonii) oraz z Wkrą Żuromin piłkarze „Czarnych Koszul” narobili apetytu swoim sympatykom na kolejne wygrane. Jeśli nawet weźmiemy pod uwagę środową przegraną z Wisłą II Płock (solidnie wzmocnioną piłkarzami pierwszego zespołu), to nikt nie dopuszczał myśli, że dzisiaj w Raciążu podopieczni Piotra Dziewickiego nie powiększą swojego dorobku punktowego. Ku zaskoczeniu warszawskich fanów stało się jednak inaczej.

Prowadzenie gospodarze objęli już w 4 minucie. Po dobrym dośrodkowaniu z rzutu wolnego, głowę piłkę do siatki Polonii skierował Dariusz Kopecki. Po pół godzinie gry był już remis. W zamieszaniu pod bramką gospodarzy piłkę do siatki Błękitnych wepchnął Edgar Ghazaryan. Do przerwy zatem remis.

Po zmianie stron bramki strzelali już tylko gospodarze. W 70 minucie swojego drugiego gola w tym meczu zdobył Dariusz Kopecki, a w ostatniej minucie Mariusz Unierzyski z rzutu karnego ustalił wynik meczu na 3:1. Szkoda straconych punktów, zważywszy, że z powodu złamania ręki najbardziej doświadczonego Jacka Kosmalskiego, Polonia będzie musiała w najbliższych meczach radzić sobie bez popularnego „Kosmala”,

31.08.2013 Raciąż Błękitni Raciąż – Polonia Warszawa 3-1 (1-1) bramka: Edgar Ghazaryan 30

Polonia: Michał Dudek – Maciej Joczys (46. Jacek Karbowniak), Aleksander Fogler, Tomasz Dudek – Rafał Linka, Daniel Grala (46. Maciej Biernacki), Piotr Tyburski, Patryk Strus – Marcin Kruczyk, Michał Strzałkowski (70. Aleksander Majerz), Edgar Ghazarian (46. Michał Jagodziński).

Źródło: własne

Share

Post Błękitni lepsi od Czarnych Koszul pojawił się poraz pierwszy w Polonia Warszawa online | Duma Stolicy | Czarne Koszule | KSP.