Jak informuje „Przegląd Sportowy” Adam Kokoszka, Aleksandar Todorovski, Đorđe Čotra, Łukasz Piątek mają dziś wrócić do treningów z Polonią Warszawa. W poprzedni czwartek Władimir Dwaliszwili (rozwiązał kontrakt z Polonią), Čotra, Kokoszka i Piątek, z powodu zaległości finansowych klubu, wylecieli z Turcji i wrócili do Warszawy. Z kolei Macedończyk Todorovski w ogóle nie dotarł ze zgrupowania swojej reprezentacji narodowej do Antalyi. Cała piątka złożyła wnioski o rozwiązanie kontraktów z winy klubu. Powrót piłkarzy do treningów nie oznacza, że doszli do porozumienia z właścicielem klubu Ireneuszem Królem. Piłkarze uznali, że dłuższa przerwa w treningach może im zaszkodzić, więc lepiej wrócić do zajęć i czekać na rozwiązanie kontraktów.

Łukasz Piątek

Łukasz Piątek (fot. Lugher77)

Innego zdania odnośnie Dwaliszwiliego jest gazeta „Wyborcza”, która również wróży przenosiny Gruzina na ulicę Łazienkowską, z tym, że za opłatą na rzecz Polonii Warszawa.

Gruzin ma kosztować klub z Łazienkowskiej około pół miliona euro. Nie więcej niż 200 tysięcy euro trafi do Polonii, natomiast reszta pójdzie na spłatę zadłużenia wobec piłkarza oraz na konto Józefa Wojciechowskiego, byłego właściciela

Polonii, który zachował sobie prawo do części pieniędzy z transferu Dwaliszwilego.

Te 570 tys. zł, które niedawno prezes klubu z Konwiktorskiej Ireneusz Król przelał na konto Dwaliszwilego to mniej więcej trzecia część kwoty, którą Polonia zalega piłkarzowi. Warunki kontraktu z Dwaliszwilim Legia uzgodniła już jakiś czas temu, przeszkodą w podpisaniu umowy były negocjacje z Królem. Strony doszły jednak do porozumienia.

Źródła: własne / Przegląd Sportowy / Gazeta Wyborcza

Share

Post Banici wracają do treningów. Polonia może jednak coś zarobić za napastnika. pojawił się poraz pierwszy w Polonia Warszawa online | Duma Stolicy | Czarne Koszule | KSP.