Kolejnym rywalem rocznika 2004 (trenerzy Tomasz Sokołowski i Paweł Sałański) była stołeczna Delta. “Czarne Koszule” rozpoczęły ten mecz z dużym animuszem, po dwóch pierwszych kwartach prowadząc aż 7:0. Elementy takie jak zaangażowanie, dokładne podania, mądrość i logiczne myślenie w grze sprawiły, że poloniści w pełni kontrolowali przebieg spotkania.

Sielanka nie trwała jednak długo. – To, co się stało w trzeciej i czwartej kwarcie jest nie do wytłumaczenia. Zaczęły się indywidualne rajdy, niedokładność w grze i ogólne rozluźnienie. Mecz stał się brzydki i przestał sprawiać naszym graczom radość – ocenili trenerzy. W ciągu kolejnych trzydziestu minut poloniści stracili dwie bramki, a strzelili tylko jedną.

– Taka gra nie ma prawa bytu. Gramy do ostatniego gwizdka, bo możemy zostać srogo ukarani – komentowali trenerzy.

Polonia 04 – Delta Warszawa 8:2

Bramki: Gołąb 3, Dąbrowski 2, Wenta, Korczak, Sadziak

Asysty: Drabik 3, Dąbrowski 2, Grabiec, Wenta

Skład: Szymański, Kayed, Owczarczyk, Korczak, Drabik, Błachowicz, Russek, Rutkowski, Gołąb, Grabiec, Wenta, Dzwonnik, Dąbrowski, Sadziak, Kapela.